Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-01-12
APLIKACJE AUTOMATECH DLA BRANŻY CHEMICZNEJ

Systemy wizyjne wspierają poprawę jakości

Produkcja chemii gospodarczej stanowi silną część polskiego sektora produkcji przemysłowej

W dziesiątkach zakładów produkcyjnych produkuje się i pakuje wszelkie detergenty i proszki jakich następnie używa się w całej Europie do utrzymania czystości w domach. Gros tego rodzaju produkcji przeznaczona jest na eksport, dlatego często produkty spędzają pewien czas w magazynach zanim trafią na sklepowe półki, a następnie na półkach sklepowych czekają na nabywcę, a po nabyciu nie są od razu zużywane w całości, często do całkowitego zużycia czekając kolejne miesiące. Po upływie okresu przydatności produkty takie mogą stać się nieskuteczne, lub nawet szkodliwe, dlatego tak ważne jest, aby określić jaki jest termin ich przydatności i datę produkcji.
Daty produkcji są nanoszone na opakowanie w dzień wyprodukowania, ale ponieważ produkcja przebiega w wysokim tempie, drukarki nanoszące daty potrafią być omylne. Zależnie od specyfiki pracy linii, nawet kilka razy dziennie może dochodzić do sytuacji, w których naniesiona data jest nieczytelna.
Dokładnie taki problem był przyczyną reklamacji jaką otrzymał od swoich odbiorców – sieci handlowych – jeden z klientów AUTOMATECH. Pomimo że dostarczone produkty nie posiadały wad fabrycznych, reklamacji podlegała cała partia towaru, z powodu wadliwie nadrukowanej daty produkcyjnej na jedynie około 5 % opakowań.

Z pomocą klientom w takich sytuacja przychodzi dział systemów wizyjnych firmy AUTOMATECH.

Jednymi z naszych sztandarowych aplikacji wizyjnych, wdrożonych w dziesiątkach zakładów w całym kraju, są systemy do wizyjnego rozpoznawania treści nadruków metodą OCR. Nawet przy bardzo dużych prędkościach pracy, superszybkie kamery COGNEX, integrowane i programowane w systemach wizyjnych przez inżynierów firmy AUTOMATECH, pozwalają odczytywać nadruk, weryfikować jego poprawność, oceniać czytelność, a także przesyłać informacje do systemu nadrzędnego nad linią o tym, jaka treść nadruku jest rozpoznawana. Pozwala to uniknąć dostarczenia klientowi produktów źle oznakowanych, ale także natychmiastowo wykrywać usterki drukarki, czy też zwrotnie potwierdzać do systemu zgodność zadanej treści nadruku z zadanymi parametrami.

KONTAKT Z AUTOMATECH
Zachęcamy do kontaktu z naszymi inżynierami:
Tel. (22) 753 24 80, (22) 753 24 61

biuro.warszawa@automatech.pl

zamowienia@automatech.pl

 

www.automatech.pl

www.automatechsklep.pl

www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Obejrzyj nasze Webinary oraz filmy na naszym kanale:   You Tube

Bądź na bieżąco, obserwuj nasze kanały:
LinkedIn
facebook

Autor:
Automatech
Dodał:
AUTOMATECH Sp. z o.o.