Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-08-31
DCIM 3.0 pomaga zarządzać rozproszoną infrastrukturą IT

Do niedawna DCIM (Data Center Infrastructure Management / Zarządzanie centrum danych jako usługa) był narzędziem, które miało pomóc w efektywnym zarządzaniu Centrum Danych, rozumianym jako pojedynczy obiekt. Obecnie przetwarzanie danych jest znacznie bardziej rozproszone i hybrydowe, co stawia nowe wyzwania przed systemami do zarządzania. DCIM-y, które są w stanie wesprzeć kadrę zarządzającą infrastrukturą rozproszoną, są znacznie bardziej pożądane.

Monitorowanie i raportowanie stało się właściwie standardem, a nową wartością dodaną są analizy predykcyjne, oferujące użytkownikom oceny urządzeń i gotowe zalecenia mogące wydłużyć żywotność urządzeń i zapobiec potencjalnej awarii w przyszłości. Stała widoczność i minimalizacja przestojów to jednak nie wszystko. Bardzo ważnym aspektem jest wsparcie w poszukiwaniu oszczędności nie tylko w zużyciu energii, ale również w optymalnym korzystaniu z innych zasobów, takich jak chłód czy przestrzeń.

Mówiąc o trendach, nie można zapomnieć o zrównoważonym rozwoju, który jest w dzisiejszych czasach motorem napędowym biznesu, szczególnie w branży Data Center i obszarze związanym z przetwarzaniem danych. DCIM powinien pomagać użytkownikowi w mierzeniu wskaźników i osiąganiu założonych przez niego celów.

EcoStruxure IT od Schneider Electric to kompleksowe oprogramowanie, które pomaga sprostać wyzwaniom DCIM 3.0, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników. Dzięki swojej elastyczności może być zaimplementowane w każdym środowisku i wspierać użytkownika w osiągnięciu najwyższej niezawodności i efektywności.

O Schneider Electric:
Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.