Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-11-23
Jaki wideodomofon wybrać?

ds-kd8003-ime1-05-modul-sracji-bramowej-wideodomofon.jpg

Wideodomofony to systemy zapewniające komfort w domu lub firmie. Odpowiednio dobrane urządzenia mogą być rozbudowane zależnie od potrzeb użytkownika. Urządzenia pozwalają na bieżący podgląd z panelu bramowego, możliwość rozbudowy o kamery przemysłowe lub zależnie od modeli posiadają funkcje przekierowania rozmów na dowolny telefon komórkowy lub tablet. Sterowanie furtką i bramą czy zdalny dostęp do filmów i zdjęć osób wchodzących zapisanych w pamięci urządzenia jest często wybieranym rozwiązaniem. Solidny wideodomofon to inwestycja na długie lata, taki sprzęt nie musi być drogi.

 

Jaki wideodomofon ip?

Przewód 8 żyłowy

Zależnie od okablowania, możemy dopasować wideodomofon dla niemal każdego rodzaju instalacji. Najwięcej możliwości daje nam przewód ethernet. Posiadając taki przewód, zamontujesz niemal każdy system dostępny na rynku. Oprócz tego musimy pamiętać o oddzielnym zasilaniu do elektrozaczepu aby otworzyć furtkę lub bramę.

Przewód 4 żyłowy

Jeśli posiadamy instalacje cztero żyłową, możemy podłączyć wideodomofon 5tech z możliwością przekierowań rozmów na telefon komórkowy. Jest to doskonała opcja, dająca spory wybór modeli. Wideodomofony 5tech umożliwiają sterowanie furtką lub bramą.

Przewód 2-żyłowy

W naszej ofercie znajdziesz systemy pod instalację 2 żyłową. Zakres wyboru jest mniejszy jak w przypadku powyższych. Oczywiście niewątpliwym plusem jest to, że możesz zamontować wideofon na przewodach po zwykłym domofonie bez wyświetlacza. Wystarczą dwie żyły oraz zasilanie elektrozaczepu.

WIFI

Opcją rezerwową jest wideodomofon bezprzewodowy wifi. Musimy zwracać szczególną uwagę na zasięg urządzeń między domowym internetem, a stacją zewnętrzną i monitorem. Wideodomofony wifi (zob. https://zabezpieczeniapoznan.pl/wideodomofony-c-311_43.html) wymagają zasilania wymagają zasilania, nie są urządzeniami na baterie.

 

Jaki wideodomofon?

  Zależnie od posiadanego słupka, musimy dobrać panel zewnętrzny, który wkomponuje się w wygląd budynku. Do wyboru mamy panel zewnętrzny zamontowany w wersji natynkowej lub podtynkowej. Na etapie doboru urządzeń, pamiętajmy o wymiarach słupka lub dziury w murku. Dla osób posiadających szerszy murowany słupek, doskonałą opcją są skrzynki na listy z wideodomofonem (zob. https://zabezpieczeniapoznan.pl/skrzynki-na-listy-z-wideodomofonem-c-311_43_254.html). Wideodomofony dzielą się również na ilość lokatorów. Najpopularniejsze są systemy videofony dla jednej lub dwóch rodzin. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które pojawiło się pod koniec 2021 roku, są wideodomofony cyfrowe wielolokatorskie, dające ogrom możliwości dla wspólnoty mieszkaniowej.Z czego składa się videofon

Zestawy wideodomofonowe składają się zazwyczaj z podobnych do siebie elementów, różniących się sposobem podłączeń.

Panel bramowy

Najważniejszym elementem jest stacja bramowa. Wyróżniamy panele zewnętrzne wideodomofonowe działające jako czytnik z szyfratorem, wideodomofony rfid lub panele tylko z przyciskiem wywołania. Ważną cechą przy doborze stacji jest odpowiedni kąt widzenia z kamery zewnętrznej adekwatny do wysokości montażu. Panel bramowy najlepiej montować na wysokości twarzy osób wchodzących. Jeśli nie ma takiej opcji, rozsądną propozycją wydaje się stacja wideodomofonu fisheye.

Monitor wideodomofonu

Wyróżniamy monitory z funkcją pamięci lub podstawowe. Monitory z pamięcią umożliwiają archiwizację zdjęć i filmów oraz możliwość otwierania furki i bramy. Wybrane modele posiadają bardzo ciekawe funkcje, takie jak możliwość wykorzystania ich jako ramki do zdjęć, co stanowi ozdobę w domu.

Elektrozaczep

Aby otworzyć furtkę lub bramę, nie możesz zapomnieć o elektrozaczepie sterującym przekaźnikiem. Jest to niezbędny element, bez którego wideodomofon nie zadziała w pełni i straci swój zamysł.Wideodomofony w Polsce

W Zabezpieczenia Poznań posiadamy wiele marek, różniących się nie tylko funkcjami i wyglądem. Naszym topem są wideodomofony 5tech, wideodomofony hikvision, wideodomofony vidos (zob. https://zabezpieczeniapoznan.pl/wideodomofony-premium-c-311_43_62.html). Te trzy główne marki to urządzenia sprawdzone, posiadające w większości szereg funkcjonalności, o których wspominaliśmy powyżej. Niewątpliwym atutem u tych producentów jest wydłużony okres gwarancyjny oraz pełne wsparcie techniczne profesjonalistów z zabezpieczenia Poznań.Jaki wideodomofon kupić podsumowanie

Podsumowując możemy odpowiedzieć, to zależy. Każdy budynek jest inny, gusta klientów również. Myślę, że warto porozmawiać ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań. Dzięki temu możemy uniknąć błędów podczas doboru. Mamy też pewność ,że sprzęt zostanie dobrany z nowych i aktualnych modeli które posiadają wszystkie nowoczesne rozwiązania i funkcjonalności. Przy doborze urządzeń zawsze patrzymy w przyszłość pod kątem ewentualnej rozbudowy. Wychodzimy z założenia, że lepiej dołożyć kolejne urządzenia lub lekko je zmodyfikować jak wymieniać cały system od zera. Kluczowe jest tutaj odpowiednie dobranie zestawu. Lepiej kilka razy planować i raz dokonać zakupu, jak odwrotnie. Zapraszamy do kontaktu.

Źródło:
zabezpieczeniapoznan.pl

Czytaj także