Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-01-04
Kompletna seria silników w klasie IE3 od 0,09 kW do 200 kW

Od kilku lat obowiązują rozporządzenia odnośnie energooszczędności silników elektrycznych w zależności od mocy, wyposażenia i warunków eksploatacji.

Zasadniczo silniki elektryczne o mocach od 0,75 kW winny spełniać wymogi klasy energooszczędności IE3. W związku z wymogami rynków wielu państw rozważane są kolejne regulacje odnośnie energooszczędności także dla silników mniejszych mocy. Wychodząc naprzeciw potencjalnym wymogom rynku firma SEW-EURODRIVE wprowadza na rynek silniki o klasie energooszczędności IE3 także dla mocy poniżej 0,75 kW.

Nowe silniki DRN o mocach < 0,75 kW w klasie energooszczędności IE3 posiadają takie same opcjonalne wyposażenie jak silniki większych mocy tej serii. 

4798_14.jpg

Obszary zastosowania silników w motoreduktorach jak i samodzielnie:

– przenośniki taśmowe / prowadnice rolkowe
– mechanizmy unoszenia oraz podnośniki
– pompy
– mechanizmy jazdy

Użytkownikom dla których klasa energooszczędności IE3 dla silników o mocach < 0,75 kW nie jest wymagana oferujemy silniki pokrewnej serii DR2S o klasie energooszczędności IE1.

Więcej informacji o nowych silnikach znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualnie planowane są nowe rozporządzenia dotyczące efektywności energetycznej, które dotyczą również silników asynchronicznych o mocy znamionowej poniżej 0,75 kW. W związku z tym już dziś oferujemy naszym Klientom silniki w klasie energooszczędności IE3 o mocy od 0,09 kW do 0,55 kW. Dzięki temu mogą oni eksploatować swoje maszyny i instalacje w sposób zapewniający bezpieczeństwo przyszłości oraz inwestycji.

Oczywiście nowe silniki o mocy od 0,09 do 0,75 kW są uzupełnieniem dobrze znanej serii DRN.., będąc tym samym integralną częścią naszego modułowego systemu silników serii DR..

Warto również pamiętać o możliwości podłączenia opcj dodatkowych, takich jak hamulec BE03 czy wbudowany enkoder EI7C od rozmiaru 63 (instalacja enkodera nie ma wpływu na długość urządzenia). Nowe silniki IE3 dostępne są standardowo w stopniu ochrony IP54, natomiast opcjonalnie od IP55 do IP66. Mogą być zatem stosowane w pompach, układach jezdnych lub prowadnicach rolkowych czy liniach transportowych w intralogistyce.

• Więcej o Silnikach trójfazowych IE3 serii DRN..

Nowe silniki IE3 są oczywiście zgodne z wszystkimi globalnymi standardami technicznymi i normami, w tym IEC 60034, NEMA MG1, UL 1004-1, CSA C22.2-100, ABNT 17094-1 oraz GB 12350 (CCC). Ponadto już teraz spełniają wymagania przyszłych wytycznych w zakresie oszczędności energetycznej dotyczących Europy, Indii, Brazylii, USA, Kanady, Chin oraz innych krajów.

SEW-Eurodrive jest wiodącym producentem energooszczędnych motoreduktorów w klasie energooszczędności IE3 i zakresie mocy od 0,09 do 200 kW. Nasze produkty charakteryzują się przy tym cenioną przez naszych klientów jakością, a oferowane usługi uzupełniają nasze portfolio.

Korzystając z zakładki „Wsparcie wdrożeniowe", dobierz odpowiedni silnik energoszczędny w klasie IE1 oraz IE3.

Od 1 stycznia 2017 roku w Unii Europejskiej, w Szwajcarii oraz Turcji wszystkie nowe 2-, 4- lub 6-biegunowe silniki asynchroniczne o mocy nominalnej 7,5 kW lub wyższej spełniać muszą ustawowe wytyczne w zakresie klasy energooszczędności IE3.

Dla tego zakresu mocy silniki asynchroniczne nie mogą być wprowadzane do obrotu w przypadku, gdy ich wydajność energetyczna nie spełnia norm.

Autor:
SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.
Źródło:
SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.
Dodał:
SEW-EURODRIVE Polska