Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-02-24
NOWY CZYTNIK KODÓW DATAMAN 374, COGNEX/AUTOMATECH

Zwiększa efektywność dzięki minimalizacji błędów

NOWY CZYTNIK KODÓW DATAMAN 374, COGNEX/AUTOMATECH

Stacjonarne czytniki kodów kreskowych serii DataMan 370 zostały stworzone z myślą o odczycie kodów znajdujących się bezpośrednio na elemencie (DPM), jaki i standardowych aplikacjach odczytu kodu opartych na etykietach.
Dzięki dwukrotnej mocy obliczeniowej konwencjonalnych czytników w swojej klasie, DataMan 370 zapewnia większą szybkość dekodowania, dzięki czemu zwiększa się przepustowość na urządzeniu nawet, gdy aplikacje mają za zadanie odczyt wielu kodów o różnej charakterystyce. DataMan 370 to nowa odsłona DataMan 470, lecz zminiaturyzowana i umieszczona w obudowie znanej serii 300.

Poniżej, dla przypomnienia, prezentujemy najważniejsze cechy czytników DataMan innych serii:

Ręczny czytnik kodów seria DataMan 8072DL
Ten czytnik z rodziny produktów DataMan został zaprojektowany do odczytywania kłopotliwych kodów nanoszonych bezpośrednio na obiekt (DPM).
Funkcjonowanie urządzenia zostało zoptymalizowane za sprawą opatentowanych algorytmów odczytu oraz stosowania odpowiedniej optyki i oświetlenia. Doskonale sobie radzi w warunkach przemysłowych z kodami 2D DPM, jakby to były zwykle kody kreskowe również, gdy fragment kodu jest uszkodzony.
DataMan 8072DL jest czytnikiem o standardowym zasięgu - do 30 cm, który wykorzystując matrycę 1.2 megapiksela i w połowie spolaryzowane oświetlenie, bez problemu odczytuje dane także z płaskich, mocno błyszczących powierzchni.
Wytrzymała, modułowa budowa urządzenia umożliwia prostą konfigurację w zależności od potrzeb. Wymienne moduły umieszcza się w kolbie urządzenia i oferują one takie funkcje jak obsługa protokołów komunikacyjnych przewodowych oraz bezprzewodowych.

Ręczny czytnik kodów seria DataMan 50L/60L

  • Mały gabaryt, ale wielka wydajność

DataMan 50L to niewielkie narzędzie o wymiarach 23.5mm x 27mm x 43.5mm, o stopniu ochrony IP65. Jest idealny do montażu w aplikacjach na liniach produkcyjnych i w maszynach o ograniczonej przestrzeni roboczej. Oba czytniki są wyposażone w Hotbars, posiadają technologie analizy obrazów gwarantującą najwyższy współczynnik odczytu.

  • Analizy ‚odrzutów' nieczytelnych kodów

DataMan 50L ma możliwość analizowania ‚odrzuconych' kodów w czasie rzeczywistym - widząc to, co widzi czytnik lub w późniejszym czasie, dzięki zapisanym do tego celu obrazom.
DataMan 50L/60L to seria czytników kodów, zaprojektowana do najlepszych odczytów jednowymiarowych kodów paskowych.

  • Brak Ruchomych Elementów

Ruchome elementy mogą się zużywać i wymagać wymiany. DataMan 50L/60L został zaprojektowany tak, aby uniknąć tych problemów zapewniając dłuższą żywotność produktu i obniżając potencjalne koszty utrzymania sprzętu.

Ręczny czytnik kodów seria DataMan 470

Stacjonarny czytnik kodów kreskowych DataMan 470, doskonale radzi sobie w aplikacjach o dużej przepustowości, związanych z produkcją i logistyką. Dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej pochodzącej z wielordzeniowej jednostki centralnej, nowej technologii przetwarzania obrazu HDR+, wysokiej rozdzielczości, zaawansowanym algorytmom i prostej konfiguracji, oferuje maksymalny zakres pracy, dużą prędkość odczytu i łatwość użytkowania.

  • Wartościowe informacje zwrotne

DataMan 470 posiada Gigabit Ethernet umożliwiający szybką komunikację oraz transfer obrazów w wysokiej rozdzielczości, dający możliwość rozpoznania przyczyny potencjalnego, błędnego odczytu. Dostępny od pewnego czasu komputer przemysłowy Cognex RTM przetwarza dane pochodzące z czytnika, ułatwiając proces optymalizacji produkcji.

  • Hotbars

Hotbars - technologia analizy obrazów, która znacząco zwiększyła prędkość odczytu uszkodzonych i słabo czytelnych kodów kreskowych. To zrewolucjonizowało podejście do umieszczania i odczytywania kodów 1D. Efektem jest bezprecedensowa skuteczność w odczytywaniu i więcej czasu na rozszyfrowanie znacznie uszkodzonych fragmentów kodu. Ta sprawdzona technologia, stosowana we wszystkich czytnikach z rodziny DataMan, zapewnia doskonały odczyt nawet najbardziej wymagających kodów w aplikacjach przemysłowych.

  • Nowa technologia rozpoznawania zaawansowanych formacji obrazów

HDR - wykorzystuje najnowsze technologicznie matryce CMOS, 16-krotnie dokładniejsze niż typowe czujniki. HDR dzięki większej ilości pozyskiwanych danych jest w stanie poprawić jakość i kontrast problematycznych kodów.
HDR+ - to zaawansowany algorytm będący w fazie patentowej i rozszerzający możliwości technologii HDR, zwiększając jej możliwości automatycznej korekcji kontrastu. W ten sposób powstaje czytelniejszy obraz przy:
• polu widzenia większym o 30% od typowego czytnika
• prędkości o 82% większej niż przy użyciu typowego czytnika
• problematycznych kodach

Automatech, jako Solution System Integrator firmy Cognex, realizuje zarówno usługi związane z zastosowaniem systemów wizyjnych, jak i same komponenty.
W ramach realizacji zlecenia oferujemy kompleksowe podejście począwszy od wstępnej wizyty u klienta, przez ocenę możliwości technicznych, przygotowanie oferty aplikacyjnej, aż po wykonanie projektu, wdrożenie rozwiązania i obsługę poaplikacyjną.

Potrzebujesz więcej informacji odnośnie produktów Cognex i usług z nimi związanych? Zachęcamy do kontaktu z naszymi inżynierami:

AUTOMATECH biuro i sklep:
(22) 753 24 80
(22) 753 24 61
biuro.warszawa@automatech.pl

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie dowiecie się więcej o oferowanych przez nas usługach inżynierskich, wejdź na:
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com


Kup produkty w e-sklepie
www.automatechsklep.pl


Obejrzyj nasze Webinary oraz inne nagrania:
You Tube


Bądź na bieżąco, obserwuj nasze kanały:
LinkedIn
facebook

 

Źródło: www.cognex.com

 

Czytaj także