Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-01-16
Opakowania z tektury falistej to rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Opakowania z tektury falistej to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Decyzja o pakowaniu wyrobów w opakowania wykonane na bazie papieru stanowi wkład biznesu w ochronę przyrody.
Większość surowców wykorzystywanych do produkcji tektury falistej stanowi papier z recyklingu. Opakowania wykonane z tektury, należycie posortowane po użyciu, mogą być ponownie poddane recyklingowi. Opakowania z tektury falistej to obecnie jeden z najczęściej przetwarzanych wyrobów z papieru. Efektywne procesy recyklingu pozwalają na ponowne wykorzystanie tektury falistej w nowych opakowaniach. Papier z recyklingu stanowi 89% surowca do produkcji nowych opakowań z tektury falistej i zapewnia nieprzerwaną żywotność włókna papierowego.
W produkcji tektury nie stosuje się szkodliwych dla środowiska wybielaczy. Przy produkcji tektury z materiałów poddanych recyklingowi zużywa się mniej energii, zmniejsza się emisja CO2, a produkcja odbywa się z wykorzystaniem lokalnych surowców i nie ma potrzeby ich transportu z daleka.
Wielu konsumentów już dzisiaj zwraca uwagę na wyroby firm, które dbają o środowisko. Trend ten będzie się jeszcze bardziej nasilać w przyszłości. Firmy, które nadal do pakowania wykorzystują opakowania z tworzyw sztucznych, ryzykują swoim wizerunkiem w oczach klientów dbających o ochronę przyrody. Etyczny i odpowiedzialny biznes jest dziś niewyobrażalny bez należytej dbałości o rozwiązania w zakresie opakowań przyjaznych dla środowiska.
Przyjazność dla środowiska to nie jest przynajmniej jedyna zaleta opakowań z tektury falistej. Taki wybór zapewnia właściwą ochronę wyrobów podczas ich transportu. Tektura falista charakteryzuje się wytrzymałością, stosunkowo niskim kosztem oraz niewielką wagą.
Bardzo ważne jest także dobieranie opakowania o odpowiednich wymiarach, co także pomaga w oszczędzaniu przyrody. Przecież zbyt duże opakowanie to nie tylko nadmierne zużycie materiałów, wyższe koszty (a także konieczność stosowania dodatkowych wypełniaczy w opakowaniu), ale także to, że mniej towaru mieści się podczas transportu, a dostawa wyrobów firmy pozostawia bardziej zauważalny ślad węglowy. Ślad węglowy to wskaźnik, który pozwala określić ilościowy wpływ każdej działalności, osoby lub kraju na zmiany klimatu.
Firma Industrial Robotics Company opracowała rozwiązanie w postaci robota do produkcji opakowań z tektury RoboCut, który wspomaga produkcję przyjaznych dla środowiska opakowań z tektury falistej na zamówienie. RoboCut to robot przemysłowy, który wspomaga efektywną produkcję opakowań tekturowych i ich części. Dynamika i wszechstronność tego urządzenia pozwala na produkcję opakowań o najróżniejszych wymiarach i błyskawiczne przygotowanie ich do użycia. Możliwość zautomatyzowania produkcji opakowań tekturowych pozwala uniknąć ciągłego przechowywania opakowań o określonych wymiarach, wygodne zaplanowanie wymaganej ilości opakowań na stanie oraz czasu ich produkcji. Robot do produkcji opakowań tekturowych RoboCut może być sterowany zdalnie, a fizyczna obecność w jego pobliżu jest wymagana jedynie w przypadku jego rozruchu.
RoboCut to świetne rozwiązanie dla firm produkujących na indywidualne zamówienia. W takim przypadku zapotrzebowanie na konkretny wymiar opakowania zaczyna się od 1 szt. Tymczasem przy zamawianiu opakowań z tektury falistej w arkuszach płaskich producenci materiałów opakowaniowych zwykle stosują wymóg minimalnej ilości zamówienia. Do produkcji opakowań tekturowych w arkuszach płaskich na miejscu często konieczni są dedykowani pracownicy. Robot przemysłowy do produkcji tekturowych opakowań w arkuszach płaskich umożliwia produkcję opakowań na zamówienie przy wykorzystaniu minimalnych zasobów ludzkich.
Zalety robota do produkcji opakowań z tektury falistej w arkuszach płaskich RoboCut:
Produkcja opakowań na zamówienie charakteryzuje się niższymi kosztami i oszczędnością powierzchni magazynowej;
Zmniejsza się ilość odpadów z tektury - robot optymalnie wykorzystuje surowiec w postaci arkuszy tektury;

Proste zarządzanie - z rozwiązania może korzystać każdy pracownik produkcyjny, do tego nie jest wymagana żadna szczególna wiedza.
Czy robot RoboCut zaprojektowany do produkcji opakowań z tektury falistej w arkuszach płaskich nadaje się do pakowania Twoich wyrobów? W ocenie warto uwzględnić kilka kryteriów:
1. Do pakowania zużywasz ponad 8000 m2 tektury miesięcznie;
2. Do pakowania swoich wyrobów używasz ponad 50 arkuszy płaskich o różnych wymiarach.
Praktyka pokazuje, że robot do produkcji opakowań z tektury falistej doskonale sprawdza się w produkcji mebli. Meble na zamówienie często wymagają wielu opakowań o różnych wymiarach. Potrzebę tę doskonale spełnia robot przemysłowy RoboCut, który ułatwia wycinanie opakowań z arkuszy tektury. Funkcja produkcji opakowań tekturowych w zakładzie meblowym skraca całkowity czas realizacji zamówienia. Produkcja opakowań wspomagana robotem nie wymaga pracowników, którzy wykonują jedynie tę funkcję.
Chcesz dowiedzieć się więcej o robocie do przygotowywania opakowań z tektury falistej w arkuszach płaskich? Skontaktuj się z nami, a my zorganizujemy bardziej szczegółową prezentację możliwości robota.

Autor:
Industrial Robotics Company
Dodał:
Industrial Robotics Company

Czytaj także