Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-03-27
Oprogramowanie do modelowania układów automatyki i urządzeń

Miło nam poinformować Państwa o premierze programu Simultus służącego do symulowania układów automatyki i urządzeń. Program pozwala na symulację praktycznie dowolnego urządzenia oraz podłączenie urządzenia do symulatora lub rzeczywistego sterownika PLC i pulpitu HMI. Dzięki temu możemy symulować urządzenia jako całość: konstrukcję mechaniczną oraz program sterujący. Możliwości testowania zachowania się urządzeń jeszcze na etapie ich projektowania to redukcja kosztów i ryzyka popełnienia błędu.

Przygotowaliśmy pięć wersji programu:

1) dwie dla edukacji
2) trzy dla przemysłu

 

Simultus_Sociale_Newsletter.jpg

 Pobierz pełną wersję Simultus EDU i EDU Plus za darmo

Dwie wersje programu dla edukacji mają na celu ułatwienie procesu nauki programowania systemów sterowania oraz modelowania systemów mechatronicznych. Praca z naszym programem bardzo przypomina pracę z urządzeniem rzeczywistym. Możliwość zbudowania praktycznie dowolnego modelu stanowiska edukacyjnego, a co za tym idzie przydzielenia uczniom indywidualnych zadań, które mogą wykonywać na swoich komputerach również w domu, powoduje, że proces nauczania może być bardzo elastycznie dostosowany do etapu edukacji i stopnia zaawansowania ucznia oraz profilu szkoły czy uczelni. Nasz program umożliwia naukę programowania urządzeń, których nie da się zainstalować w pracowni ze względów na ich gabaryty, cenę lub przepisy BHP. Stosowanie naszego oprogramowania to w praktyce dowolna liczba stanowisk edukacyjnych w Państwa laboratorium.

Wersja EDU i EDU Plus posiada szereg wyjątkowych funkcjonalności, dzięki którym:

  • poprowadzisz proces edukacji zgodnie z koncepcją podejścia mechatronicznego
  • wykorzystasz gotowe modele edukacyjne i ćwiczenia do nauki programowania.
  • utworzysz model swojego stanowiska edukacyjnego.
  • zmodyfikujesz gotowe modele dostosowując je do swoich potrzeb.
  • zaobserwujesz działanie urządzenia analizując poprawność kodu programu.
  • pozwolisz, aby uczeń sam dostrzegł i korygował swoje błędy.
  • nauczysz współpracy w zespole - rozdziel zadania między automatyków i konstruktorów i pozwól im wspólnie uruchomić urządzenie.
  • zademonstrujesz w widoku 3D jak działa urządzenie i interakcja z nim.

DSC_9654_1.jpg

Pokaż klientowi jak działają twoje urządzenia zanim je zbudujesz

Oprogramowanie Simultus umożliwia wykonanie wirtualnego modelu urządzenia już na etapie wczesnej koncepcji. Zastosowanie sterownika PLC powoduje, że naszą wirtualną maszynę możemy 'ożywić' przy pomocy najpopularniejszego narzędzia do sterowania stosowanego w przemyśle. Możemy wirtualnie zbudować m.in.: linie produkcyjne, maszyny pakujące, urządzenia mobilne, urządzenia rolnicze.

Tworząc wirtualny model 3D, który można uruchomić wraz z programem sterującym nie tracimy czasu na tłumaczenie jak działa nasze urządzenie tylko pokazujemy je w akcji. Takie podejście jest dużo czytelniejsze dla potencjalnego klienta. Umożliwiamy im wchodzenie w interakcję z maszyną nie pozostawiając wątpliwości jak ona działa i jak wygląda. Maszynę można 'uruchomić' na ekranie komputera i szczegółowo wyjaśnić wątpliwości klienta, umożliwiając przy tym przetestowanie panelu kontrolnego i obserwację efektów pracy urządzenia. Dużo łatwiej też nagrać film reklamowy lub instruktażowy zanim jeszcze powstanie rzeczywiste urządzenie.

DSC_9669_1.jpg

Za pomocą wersji Simultus Factory:

  • wyeliminujesz błędy od najwcześniejszego etapu projektu koncepcyjnego
  • zminimalizujesz koszty testowania różnych rozwiązań.
  • umożliwisz równoległą pracę różnym zespołom projektowy. Automatycy mogą testować program zanim projekt zakończą konstruktorzy.
  • skrócisz czas uruchomienia u klienta montując urządzenie sprawdzone w symulacjach.
  • zwiększysz komfort pracy inżynierów i programistów - testy na modelu a nie na hali produkcyjnej to mniejszy stres, mniejsza presja czasowa i zminimalizowanie niepewności związanej z poprawnością pracy urządzenia. To również zminimalizowanie ryzyka szkody w wyniku potencjalnej awarii.
  • przetestujesz urządzenia, których nie da się zainstalować w warunkach biurowych ze względów na ich gabaryty, cenę lub przepisy BHP.
  • przeprowadzisz szkolenie obsługi zanim urządzenie zostanie zbudowane i zainstalowane w fabryce

Zachęcamy do pobrania dwóch darmowych wersji edukacyjnych (EDU, EDU Plus) oraz wersji dla przemysłu – Simultus Factory Light. Dwie kolejne wersje dla przemysłu pojawią się już niedługo!

Po szczegółowe informacji odnośnie każdej wersji odsyłamy na stronę programu Simultus.

 

Zapraszamy także do obejrzenia webinarów, podczas których szczegółowo omawiamy działanie naszego oprogramowania:

  1. Poznaj nowy program do symulacji układów automatyki Simultus.
  2. Simultus dla edukacji – modele wirtualnych stanowisk edukacyjnych.

Obserwuj nas na:

Facebooku – www.facebook.com/multiprojekt
LinkedIn – www.linkedin.com/company/multiprojekt
Instagramie – www.instagram.com/multiprojekt.pl

Dodał:
MULTIPROJEKT

Czytaj także