empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-11-04
Produkty Eaton dla przemysłu i producentów maszyn

Firma Eaton posiada szerokie portfolio produktów do aplikacji przemysłowych, które z każdym rokiem jest sukcesywnie poszerzane. Poniżej opisane zostały flagowe produkty, takie jak wyłączniki silnikowe PKZ, styczniki mocy DILM i aparatura pulpitowa RMQ-Titan oraz nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się w ofercie.

Wyłączniki silnikowe PKZ

Wyłączniki silnikowe PKZ dostępne są w trzech seriach: wyposażone w pokrętło obrotowe PKZM0 do 32A, o bardzo wysokiej zdolności zwarciowej Icu=150kA/400VAC ; PKZM4 odpowiednik PKZM0 do 65A oraz przyciskowy PKZM01 do 25A (rys. nr 1). 

Rys. nr 1 –  PKZ
Rys. nr 1 – PKZ

Ofertę uzupełniają wyłączniki silnikowe elektroniczne PKE wyróżniające się dwoma typami wyzwalaczy: z szerokim zakresem nastaw prądów przeciążeniowych i regulacją klasy wyzwalania do stosowania przy ciężkich rozruchach silników prądu oraz z regulowanym członem przeciążeniowym i zwarciowym w aplikacjach do ochrony instalacji i kabli. Cechą charakterystyczną całej serii wył. silnikowych PKZM oraz PKE są wspólne akcesoria, takiej jak styki pomocnicze czołowe NHI-E i boczne NHI, wyzwalacze wzrostowe A-PKZ0 lub podnapięciowe U-PKZ0, wskaźnik wyzwolenia AGM, mostki zasilające i bloki zasilające. Wyróżnikiem PKZ-ów na rynku jest także zestaw łączników do beznarzędziowego zmontowania rozrusznika silnikowego do 15A w układzie ze stycznikiem (rys. nr 2).  

Rys. nr 2 – PKZM0-XDM12
Rys. nr 2 – PKZM0-XDM12

Styczniki przemysłowe DILM

Przemysłowe styczniki silnikowe DILM (rys. nr 3) dostępne są od 7A nawet do 1600A do pracy z silnikami elektrycznymi (kat. pracy AC-3). Seria DILM posiada zaciski skrzynkowe dwukomorowe, jednakową głębokość stycznika dla cewki AC i DC, zintegrowany styk pomocniczy NO lub NC w aparatach do 38A. Cechą wyróżniającą DILM-y jest wbudowany w standardzie układ tłumiący przepięcia łączeniowe we wszystkich stycznikach z cewką na napięcia stałe oraz cewka elektroniczna w stycznikach od 17A w standardzie, charakteryzującą się małym poborem mocy na przyciąganie i trzymanie oraz szerokim zakresem napięcia pracy. Ponadto w ofercie znajdują się także styczniki pomocnicze DILA, styczniki miniaturowe pomocnicze DILER oraz miniaturowe mocy DILEM (4kW, 9A ) i DILEM12 (5,5kW, 12A). W portfolio znajdują się także styczniki 4-biegunowe DILMP do 200A (AC-1) oraz styczniki do baterii kondensatorowych DILK do 50kVar/400VAC. Styczniki występują również w kompletach z wyłącznikami silnikowymi PKZ w układach nawrotnych DIULM oraz gwiazda-trójkąt SDAINLM. 

Rys. nr 3 – DILM
Rys. nr 3 – DILM

Nowością w grupie produktowej są styczniki bezpieczeństwa DILMS (rys. nr 4) oraz styczniki pomocnicze do układów safety – DILAS. Styczniki bezpieczeństwa DILMS i DILAS wyróżniają się żółtym kolorem podobnie jak jest to w przypadku przekaźników bezpieczeństwa oraz mają niedemontowalne styki pomocnicze. Są odporne przed ręcznym uruchomieniem oraz posiadają kontrolne okienko do monitorowania położenia stanu stycznika. Wyposażone są w styki lustrzane zgodnie z normą 60947-5-1, dzięki czemu można w prosty sposób wyciągnąć z nich informację o ewentualnym uszkodzeniu styków głównych i pomocniczych. Posiadają pełne dopuszczenia i certyfikaty do stosowania na całym świecie, m.in. CE, UL, CSA i SUVA.  

Rys. nr 4 – DILMS7-12
Rys. nr 4 – DILMS7-12

Motor Starter Feeder System

Oferta powyższych wyłączników silnikowych oraz styczników przemysłowych została także uzupełniona o nowy system zasilania ich w układy rozruszników silnikowych bezpośrednich i nawrotnych (rys. nr 5) . Ponadto z systemem współpracować będą także układy łagodnego rozruchu, przemienników częstotliwości DE, rozruszników elektronicznych EMS2, czy też aparatury modułowej. To modułowe rozwiązanie oparte o płytę, zacisk zasilający oraz adaptery można łatwo i intuicyjnie zintegrować z urządzeniami poprzez ich montaż za pomocą systemu wtykowego. System oferuje także większe bezpieczeństwo dzięki intuicyjnemu montażowi uniemożliwiającego popełnienie błędu oraz stopień ochrony IP20 dla całego systemu. Jedną z największych zalet jest także szybki serwis komponentu z systemu bez wyłączania z pracy pozostałych obciążeń systemu, co znacznie redukuje czasy przestoju maszyn/linii i minimalizuje tym samym koszty.  

Rys. nr 5 – EATON_6-03-2016_11286N
Rys. nr 5 – EATON_6-03-2016_11286N

Aparatura pulpitowa RMQ-Titan

Serię RMQ-Titan (rys. nr 6) wyróżnia nowoczesne i spójne wzornictwo, elastyczny montaż modułowy (rys. nr 7) , wykorzystanie najnowszych technologii LED oraz opisy laserowe na elementach. Przy zachowaniu powyższych cech, serię cechuje wysoki stopień ochrony IP67 oraz IP69K, dzięki czemu aparaty mogą pracować w najtrudniejszych warunkach i być poddawane myciu parą pod ciśnieniem.  

Rys. nr 6 – RMQ
Rys. nr 6 – RMQ

Rys. nr 7 – RMQ-skladanie
Rys. nr 7 – RMQ-skladanie

Nowością w serii RMQ są trzy podgrupy produktowe: Flat Rear, Flat Front (rys. nr 8) i Flat Enclosure (rys. nr 9) poszerzające portfolio o kolejno nowe, płytkie elementy stykowe i LED-owe (jedno, dwu, a nawet trzykolorowe w jednym module), płaskie przyciski i lampki, dzięki któremu uzyskuje się efekt „zlicowania się" aparatury pulpitowej z powierzchnią obudowy maszyny (rys. nr 10) oraz obudowy miniaturowe do współpracy z Flat Rear (rys. nr 11). 

Rys. nr 8 – EATON_07-11-2016__0057
Rys. nr 8 – EATON_07-11-2016__0057

 

Rys. nr 9 – pct_3554516
Rys. nr 9 – pct_3554516

Rys. nr 10 – RMQ 0095
Rys. nr 10 – RMQ 0095

Rys. nr 11 – pct_3554519
Rys. nr 11 – pct_3554519

Ponadto Eaton oferuje także nową serię RMQ Compact Cable jako rozwiązanie do najcięższych warunków środowiskowych (rys nr. 12), gdzie wymagany jest najwyższy stopień ochrona po obu stronach elementu kontrolno-sterującego. Jest to idealne rozwiązanie to montażu bezpośredniego na obudowie maszyny. Najnowszymi urządzeniami z serii RMQ są miniaturowe przyciski zatrzymania awaryjnego, tzw. E-STOP'y. Miniaturowe wymiary sprawiają, że nadają się one idealnie do płaskich, nowoczesnych paneli (rys nr. 13) , jak również do maszyn i innych aplikacji. Jedną z najciekawszych funkcjonalności jest innowacyjny pierścień podświetlony 360°. Może on pełnić funkcję wskaźnika uruchomienia przycisku zatrzymania awaryjnego, wskaźnika stanu maszyny, czy też prostego stylowego elementu. Jego podświetlenie przyczynia się do znacznego zwiększenia widoczności, a tym samym do poprawy bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu elementu RGB LED możliwa jest zmiana pomiędzy siedmioma kolorami podświetlenia.  

Rys. nr 12 – Not-Halt in Staubumgebung.jpg/ Not-Halt
Rys. nr 12 – Not-Halt in Staubumgebung.jpg/ Not-Halt

Rys. nr 13 – PVLT30+EATON_18-08-2016_ 12_Ret
Rys. nr 13 – PVLT30+EATON_18-08-2016_ 12_Ret

Aby ułatwić i uprościć dobór urządzeń w tak szerokiej ofercie powstał w tym celu konfigurator on-line (rys. nr 14). Konfigurator RMQ oprócz przyspieszenia doboru i generowania dokumentacji wizualno-opisowej dobranych elementów, umożliwia m.in. tworzenie indywidualnych opisów na urządzeniach kontrolno-sterujących, tabliczkach opisowych, bezpośrednio na obudowach, czy też zamówienie złożonej fabrycznie kasetki sterowniczej.  

Rys. nr 14 – Eatons Pushbutton Configurator
Rys. nr 14 – Eatons Pushbutton Configurator

Przejdź do oferty produktów u partnerów Eaton:

• Alfa Elektro
• Enexon
• Fega
• Kopel
• Solar
• TIM

Autor:
Eaton
Źródło:
własne

Czytaj także