Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-03-09
SE Ventures ogłasza wart 500 mln euro akcelerator dla start-upów

• SE Ventures zwiększa swoją wartość do 1 mld euro, stając się jedną z największych platform venture capital skupiających się na elektryfikacji, cyfryzacji i dekarbonizacji.
• Fundusz podjął decyzję o uruchomieniu kolejnego programu o wartości 500 mln euro po sukcesie poprzedniej odsłony.

SE Ventures ogłosił utworzenie nowego programu finansowania o wartości 500 mln euro, dzięki czemu staje się jednym z największych funduszy VC zajmujących się technologiami klimatycznymi i przemysłowymi. Działanie to, wspierane przez Schneider Electric, światowego lidera w dziedzinie cyfryzacji automatyki przemysłowej i zarządzania energią, opiera się na sukcesie programu z 2018 roku (Fund I), dzięki któremu SE Ventures osiągnęło poziom 1 mld euro zaangażowanego kapitału. Nowy program (Fund II) został uruchomiony w styczniu 2023 roku, aby podwoić sukces SE Ventures jako akceleratora dla firm wyznaczających nową jakość w technologiach dotyczących klimatu, przemysłowej sztucznej inteligencji, mobilności, prop-tech (technologii w nieruchomościach) i cyberbezpieczeństwie.

– Żyjemy w świecie, który stoi w obliczu kryzysów na trzech podstawowych poziomach: energii, gospodarki i klimatu – przypomina Nadège Petit, Chief Innovation Officer w Schneider Electric. – Nigdy nie było większej potrzeby transformacji ani większej możliwości wywierania pozytywnego wpływu. Wpływu, który kształtujemy poprzez wprowadzanie innowacji na trzy podstawowe sposoby: elektryfikację, digitalizację i dekarbonizację. Poprzez uruchomienie nowego programu, który jest kontynuacją naszej strategii alokacji kapitału do ekosystemu start-upów, wzmacniamy nasze zaangażowanie w przyszłość, w której innowatorzy ze śmiałymi rozwiązaniami i firmy ze śmiałymi ambicjami wspólnie mają dostęp do zasobów, narzędzi i partnerów, których potrzebują, aby stworzyć jeszcze lepszą przyszłość.

SE Ventures, o strukturze zbliżonej do typowego funduszu venture capital, stawia na sprawność w podejmowaniu decyzji i szybki potencjał komercjalizacji inwestycji, zapewniając szeroki dostęp do globalnego ekosystemu klientów i partnerów Schneider Electric. SE Ventures w trakcie istnienia wielokrotnie udowodnił skuteczność swojego unikalnego modelu, inwestując w ponad 40 start-upów i 7 innych funduszy oraz współpracując z ponad 200 kolejnymi start-upami.

– SE Ventures i Schneider Electric wspólnie budują lepszą przyszłość, inwestując w duże, przełomowe pomysły, które przyspieszają realizację światowego programu zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zapewniając lepsze wyniki biznesowe przedsiębiorstw. Cieszymy się, że możemy współpracować ze Schneider Electric w ramach kolejnej odsłony projektu, czyli Fund II, dzięki czemu SE Ventures może nadal oferować niezrównaną wartość dla ekosystemu startupów, zapewniając głębokie zrozumienie środowiska biznesowego i zdolność do przyspieszania rozwoju firm. To czyni nas idealnym partnerem dla założycieli start-upów na całym świecie – mówi Amit Chaturvedy, Global Head i Managing Partner, SE Ventures.

Dzięki silnemu i doświadczonemu zespołowi inwestorów i doradców, którzy dysponują szeroką bazą kontaktów z osobami zakładającymi firmy, funduszami venture capital i ekspertami branżowymi, SE Ventures ma na swoim koncie liczne sukcesy w przyspieszaniu rozwoju firm tworzących nowe technologie. SE Ventures jest kierowany przez Amita Chaturvedy'ego, globalnego szefa i partnera zarządzającego funduszu. Wspierają go partnerzy generalni Grant Allen i Varun Jain – doświadczeni profesjonaliści mający ponad 40-letnie doświadczenie w inwestowaniu w innowacyjne firmy i rozwoju biznesu korporacyjnego.

Zespół SE Ventures każdy ze swoich projektów wspiera w sposób zorientowany na wynik, współpracując z founderami w celu zbadania relacji handlowych z firmami, klientami i partnerami Schneider Electric, by generować wartość w jak najkrótszym czasie. SE Ventures powiększa obecnie swój międzynarodowy zespół. Oprócz platformy VC SE Ventures posiada dział zajmujący się inkubacją prowadzony przez Gregoire Viasnoffa. Jego celem jest finansowanie innowacyjnych pomysłów i zespołów.

Aby dowiedzieć się więcej o SE Ventures, odwiedź stronę www.seventures.com.