Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2015-09-14
SIRIUS rozpoczyna kolejny ACT w swojej historii

video sponsorowane

Ramki montażowe SIRIUS ACT wyposażone są w system zapobiegający ich obracaniu w gniazdach montażowych
Ramki montażowe SIRIUS ACT wyposażone są w system zapobiegający ich obracaniu w gniazdach montażowych

SIEMENS zaprezentował zupełnie nową rodzinę przycisków, przełączników oraz lampek sygnalizacyjnych SIRIUS ACT. Śmiałe poczynania niemieckiego producenta w przemysłowej przestrzeni Industry 4.0 rzuciły światło również na podstawowe składowe automatyki nowej generacji. 

SIRIUS ACT zaskakuje bowiem innowacyjnością. Na uwagę zasługuje świeże podejście projektantów SIEMENS, którzy postanowili ułatwić pracę monterom oraz integratorom ich rozwiązań. System ACT opiera swój montaż o prosty system przekładni zębatej i profilowanej zapadki, które wspólnie zapewniają solidne połączenie z panelami operatorskimi i szafami sterowniczymi. Ponadto ramki montażowe SIRIUS ACT wyposażone są w system zapobiegający ich obracaniu w gniazdach montażowych.

Aparatura łączeniowa spod szyldu 3SU1 ustanawia nowy standard produktów SIEMENS w ramach klasy ochronności IP. Wszystkie bowiem produkty z tej rodziny posiadają stopień ochrony na poziomie IP69K. Specjalna konstrukcja chroni je nie tylko przed wodą i kurzem, ale także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto materiał użyty do wykonania zewnętrznych części przycisków, przełączników i lampek sygnalizacyjnych to najwyższej jakości metal lub tworzywo sztuczne, które odporne są na najczęściej spotykane w przemyśle substancje chemiczne, takie jak smary czy oleje. Pozwala to uzyskać niezawodność, której stopień usatysfakcjonuje każdą branżę przemysłową. Dla najbardziej wymagających SIEMENS przygotował osobną linię, która spełnia wymagania dyrektywy ATEX.

Zupełnie nowa rodzina produktów SIRIUS ACT
Zupełnie nowa rodzina produktów SIRIUS ACT

Kolejną ważną cechą nowych produktów jest możliwość bezpośredniego łączenia ze sterownikami programowalnymi. Do popularnego PLC możemy je podłączać za pośrednictwem sieci AS-i lub IO-Link, co znacząco upraszcza okablowanie szaf sterowniczych. Zmniejsza to również ryzyko popełnienia błędów łączeniowych, jednocześnie zwiększając elastyczność systemu oraz ułatwiając jego integrację. Jak podkreśla sam producent, w najbliższym czasie niektóre z produktów wyposażone zostaną w uniwersalny interfejs PROFINET.

Na koniec warto wspomnieć o wzornictwie, które jest dość zróżnicowane jak na jedną grupę produktową. Cztery warianty wizualne pozwalają na odpowiedni dobór elementów w zależności od aplikacji oraz budżetu projektowego. W doborze tym pomoże z pewnością specjalnie przygotowany konfigurator, do którego link znajdą Państwo poniżej. Serię SIRIUS ACT przybliży natomiast załączone wideo.

Link do konfiguratora online 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Autor:
Robert Rutyna
Źródło:
Materiał sponsorowany

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :