Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2017-07-24
Technologia transportu przemysłowego następnej generacji.

SuperTrak

 

System transportu SuperTrak firmy B&R umożliwia elastyczny i sprawny przebieg procesu produkcji przy dowolnej wielkości partii. Programowanie odbywa się w inżynierskim środowisku programistycznym Automation Studio.

System SuperTrak został opracowany specjalnie do pracy ciągłej w trudnych warunkach przemysłowych. Jest to niezawodny, bezpieczny i wyjątkowo łatwy w obsłudze system. Poszczególne segmenty i wózki można łatwo wymienić bez konieczności demontażu toru. Efektem jest bardzo krótki średni czas naprawy i większa wydajność całej instalacji.

Bezproblemowa integracja z CNC i robotyką

Wyjątkowa dyspozycyjność systemu i synchronizacja w czasie rzeczywistym wszystkich typów serwo-osi, w tym tych używanych przez systemy CNC i robotyki, gwarantują dużą wydajność i wysoką jakość produkcji. Wózki, roboty i inne komponenty sterowane numerycznie można skutecznie zintegrować, aby utworzyć zautomatyzowany zakład produkcyjny. W zakresie komunikacji firma B&R opiera się na opartym na sieci Ethernet protokole POWERLINK, który może obsługiwać synchronizację osi w twardych systemach czasu rzeczywistego. 

SuperTrak_action_1.0_de_square_icon.jpg

Radykalne ograniczenie zajmowanej przestrzeni

Dzięki kompleksowej integracji, system SuperTrak pozwala na znaczną redukcję miejsca zajmowanego przez linię produkcyjną. Na każdym etapie procesu produkcyjnego produkty są prowadzone za pomocą inteligentnego systemu. Wszystkie produkty są obsługiwane indywidualnie, dlatego nie kolidują ze sobą w strefach buforowych i na przenośnikach taśmowych. Eliminuje to podstawową przyczynę uszkodzenia produktów i znacznie poprawia jakość produkcji.

Nie ma już potrzeby stosowania stref zbiórki lub taśm przenośnikowych, aby przyspieszać i zwalniać ruch towarów, gdyż każdy element może zostać przeniesiony przez linię z określoną prędkością. Poszczególnymi wózkami można sterować za pomocą kanałów CNC. 

Każdy wózek sterowany jest indywidualnie.
Każdy wózek sterowany jest indywidualnie.

Błyskawiczne przezbrajanie

System SuperTrak optymalizuje czasy przezbrajania dla różnych towarów wytwarzanych na tej samej linii. Gdy tylko operator wybierze inną opcję na panelu operatora, system transportowy automatycznie przełączy się na nowy produkt. Znacznie ograniczona lub całkowicie wyeliminowana jest konieczność przeznaczenia dłuższego czasu na mechaniczne przestawienie między produktami. Dzięki dużej ładowności, system SuperTrak może również obsługiwać bardzo ciężkie produkty.

Zaprogramowane w środowisku Automation Studio

Podobnie jak wszystkie inne rozwiązania firmy B&R, system SuperTrak został zaprogramowany w inżynierskim środowisku programistycznym Automation Studio. Do konfigurowania wózków, programiści mogą użyć gotowych bibliotek i bloków funkcyjnych.

Łatwa integracja z systemami wyższego rzędu

Podobnie jak wszystkie inne produkty B&R, SuperTrak jest w pełni zintegrowany z rozwiązaniami automatyki B&R. Ten wysoki stopień integracji eliminuje nieciągłości systemu i pozostawia wszystkie opcje otwarte podczas zestawiania systemu w kompletną całość.

System transportowy jest sterowany przez potężny komputer Automation PC, który funkcjonuje jako centralny sterownik, zdolny również do obsługi wszelkich innych zadań automatyzacji. Architektura systemu ułatwia również jego integrację z systemami wyższego poziomu bez konieczności stosowania dodatkowych interfejsów lub sterowników magistrali.

Najważniejsze cechy

  • Tania w utrzymaniu, wytrzymała konstrukcja
  • Niezawodna praca w ruchu ciągłym, w trudnych warunkach
  • Dopuszczalne bardzo duże obciążenia
  • Precyzyjne pozycjonowanie wyrobu
  • Osie zewnętrzne zsynchronizowane w twardych systemach czasu rzeczywistego
  • Integracja z CNC i robotyką

Numer modelu  

Dzięki dużej ładowności, wózki mogą transportować ciężkie produkty
Dzięki dużej ładowności, wózki mogą transportować ciężkie produkty

8G3ASA.2A.A000-1

8G3AP0.00.0100-1

8G3AM1.0A.A000-1

8G3AM2.0A.A000-1

Opis

Zmontowany wóz

Zasilanie silnika

Segment prosty, długość 1000 mm

Segment zgięty 180°, długość 1000 mm

 

 

Autor:
B&R Automatyka przemysłowa sp. z o.o.
Źródło:
B&R Automatyka przemysłowa sp. z o.o.
Dodał:
B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »