Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-07-10
Woda czysta

Oczyszczanie wody w branży farmaceutycznej, energetycznej i mikroelektronicznej

Każda branża, która wykorzystuje wodę do realizacji procesów, musi precyzyjnie mierzyć rozmaite parametry analityczne, aby spełniać przepisy i normy regulujące jakość wody.

Firmy farmaceutyczne muszą zapewnić zgodność z zapisami farmakopei, takich jak USP, EP, JP, ChP i IP, oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa wprowadzonymi m.in. przez FDA i EMA. Elektrownie muszą spełniać surowe kryteria, aby spełnić wymogi gwarancyjne producenta turbiny oraz zachować kontrolę nad korozją i powstawaniem osadów. Producentów półprzewodników obowiązują surowe normy wprowadzone przez ITRS, SEMI i AST.

Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w oczyszczaniu wody oraz jako lider innowacji w kontroli procesów przemysłowych mamy fachową wiedzę, która pozwala nam wprowadzać przemyślane rozwiązania pomiarowe, aby spełniać przepisy i normy obowiązujące w poszczególnych branżach.

Nasza bogata oferta czujników, analizatorów i przetworników przeznaczonych dla producentów leków obejmuje działający on-line detektor zanieczyszczenia mikrobiologicznego, który zmniejsza zapotrzebowanie na kosztowne i czasochłonne pomiary wykonywane w laboratorium, czujnik przewodności pracujący w pełnym zakresie od wody ultraczystej do procesów CIP/SIP, przenośne czujniki TOC on-line.

Nasza oferta dla branży energetycznej obejmuje analizatory on-line chlorków, siarczanów, sodu i krzemionki, system pomiaru przewodności właściwej, przewodności kationowej i przewodności kationowej po odgazowaniu oraz dużo więcej.

Nasza oferta dla producentów mikroelektroniki obejmuje szybko reagujący czujnik rozpuszczonego tlenu, który ma niewielkie wymagania konserwacyjne, analizatory całkowitej zawartości węgla organicznego (TOC) działające w czasie rzeczywistym oraz czujniki przewodności.

Poznaj przepisy dotyczące czystości wody w różnych branżach, które przedstawiamy w naszym poradniku o oczyszczaniu wody.

Spis treści

  • Rozwiązania opracowane z myślą o pewności i wygodzie działania oraz zgodności z przepisami dla branży farmaceutycznej
  • Wymagania światowych farmakopei dotyczące wody oczyszczonej i wody do iniekcji
  • Precyzyjne pomiary in-line w branży mikroelektronicznej
  • Zalecane rozwiązania w zakresie wody ultraczystej dla branży mikroelektronicznej
  • Pomiary analityczne w uzdatnianiu wody uzupełniającej dla branży energetycznej
  • Zalecane rozwiązania dla branży energetycznej
  • Wiarygodne pomiary zmniejszające korozję i powstawanie osadu w branży energetycznej

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i pobierz poradnik.

Czytaj także