Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-09-27
WYSOKA WYDAJNOŚĆ W KOMPAKTOWYCH WYMIARACH

AKTUATORY LINIOWE SERII FAULHABER L

Całkowicie nowa seria aktuatorów liniowych serii FAULHABER L oferuje unikalne, gotowe rozwiązania do szerokiego zakresu zastosowań. Serie 22L i 32L oparte na najnowszej technologii przekładni GPT przeznaczone są do stosowania w automatyce przemysłowej oraz optyce i fotonice. Aktuatory liniowe serii FAULHABER L mogą być łączone z szeroką gamą silników na prąd stały, 4-biegunowych i 2-biegunowych silników bezszczotkowych lub silników krokowych, a także są zoptymalizowane pod kątem najlepszego wykorzystania momentu obrotowego i zakresu prędkości różnych serii silników FAULHABER.

Unikatowe aktuatory liniowe serii FAULHABER L, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności w jak najmniejszych wymiarach, mogą pracować z dużym zakresem prędkości wejściowych lub z wysoką siłą wyjściową. Doskonale nadają się do wielu zastosowań w robotyce, maszynach przemysłowych czy sprzęcie laboratoryjnym. Przekładnia o dużej liczbie równomiernie rozłożonych przełożeń pozwala wybrać konfigurację najlepiej dopasowaną do danej siły i prędkości wymaganych w wybranym zastosowaniu. Nowa rodzina aktuatorów gwarantuje wysoką elastyczność w zakresie rozmiarów i typów śrub oraz zapewnia szeroki wybór opcji dostosowanych do różnych warunków otoczenia i umożliwiających szybką i łatwą mechaniczną integrację z różnymi konfiguracjami kołnierzy i nakrętek.

Aktuatory serii FAULHABER L cechują się wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją. Dodatkowo mogą być łączone z szeroką gamą silników z możliwością łączenia, np. silnikami DC FAULHABER, 4- i 2-biegunowymi silnikami bezszczotkowymi czy silnikami krokowymi. Jak zawsze klient ma możliwość wprowadzenia własnych modyfikacji zależnie od szczególnych potrzeb w zakresie warunków otoczenia, wymaganej łatwości w integracji produktu z systemem docelowym czy konieczności ulepszenia wybranych parametrów celem sprostania dodatkowym wymogom dotyczącym np. dokładności.

Dostępne do wyboru opcje dotyczą złącza, śruby lub obu tych elementów jednocześnie:
• typ i długość śruby;
• typ i długość nakrętki;
• warunki otoczenia (np. zakres temperatur) lub specjalne warunki środowiskowe (np. próżnia);
• różne rodzaje kabli silnika i różne orientacje zacisków do integracji z jednostką systemu.

Każdy z dostępnych rodzajów śrub posiada osobną charakterystykę, którą należy uwzględnić podczas dobierania najlepszego rozwiązania do danego zastosowania. Podstawową różnicą między śrubami kulowymi a pociągowymi jest ruch toczny nakrętki śruby kulowej, który eliminuje tarcie ślizgowe typowe dla śrub pociągowych, co znacząco zwiększa wydajność. Serie 22L i 32L są dostępne w wersjach ze śrubami pociągowymi i dodatkowo ze śrubami kulowymi w dwóch zakresach dokładności.

 

Autor:
FAULHABER
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także