Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-07-27
Wyższa wydajność maszyn wyposażonych w zawory połączone

W przetwórstwie drewna producenci wykorzystują najlepsze surowce, stawiają na wysoka wydajność i rentowność. Firma Aquitaine Electrique projektuje, wdraża i modernizuje linie do cięcia drewna, mając na uwadze ciągłe doskonalenie tych aspektów. Serwozawory Bosch Rexroth można stosować na wszystkich etapach cięcia drewna w dowolnych maszynach do obróbki drewna, takich jak, formatówki, obrzynarki i wiele innych. Serwozawory są wykorzystywane zarówno w nowych, jak i zmodernizowanych liniach produkcyjnych.

 

Jedną z zalet zaworów połączonych Bosch Rexroth jest zintegrowana funkcja cyfrowego kontrolera osi (IAC-Multi-Ethernet), która aktywnie steruje osiami niezależnie od sterowania maszyny, korzysta z oddzielnej funkcji ruchu i przetwarza dane z różnych czujników, które można podłączać bezpośrednio.

Każdy zawór jest lokalnie podłączony do zasilania głównego i sieci komunikacyjnej. Kabel o długości kilkunastu centymetrów skutecznie zastępuje podłączanie każdego zaworu do szafki sterowniczej. Uproszczenie okablowania znacznie skraca czas konfiguracji, co jest istotne o tyle, że linia obróbki drewna często składa się aż z kilkunastu osi. Użycie mniejszej liczby i krótszych kabli ogranicza też ryzyko błędów podczas podłączania, utraty sygnału i uszkodzenia kabli, co przekłada się na większą niezawodność linii.

Prostsze usuwanie awarii


Firma Aquitaine Electrique może w prosty sposób rozpoznawać poszczególne serwozawory i zdalnie usuwać usterki za pośrednictwem modułu VPN, interfejsu Multi-Ethernet oraz unikalnego adresu IP każdego serwozaworu. Dzięki temu można sprawdzić status każdego zaworu i usuwać usterki w sposób ukierunkowany.


„Po 3 latach użytkowania zdecydowaliśmy się wprowadzić zawory połączone na wszystkich liniach i ostatecznie rezygnujemy z zaworów bez wbudowanego kontrolera osi. Dzięki nowym zaworom wypracowaliśmy lepsze czasy uruchamiania i serwisu posprzedażowego." – deklaruje Patrick Dziura, Dyrektor Aquitaine Electrique.


Łączność jest niezbędnym warunkiem opracowania elastycznego modelu produkcji przygotowanej na częste zmiany popytu. Klienci potrzebują tylko jednego zaworu zapasowego, a w razie potrzeby mogą korzystać z zaworu na dowolnej osi, programowanego zdalnie przez Aquitaine Electrique w zaledwie kilka minut.

Czytaj także