empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2024-04-18
Konferencja WYZWANIA I ROZWIĄZANIA

Konferencja naukowo-tehcniczna branży wod-kan

Konferencja branży wod-kan „Wyzwania i rozwiązania" odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2024 r. w Hotelu Lipowy Most w sercu Puszczy Knyszyńskiej, na Podlasiu. To spotkanie praktyków branży wod-kan, pracowników nauki i dostawców rozwiązań.

Honorowym Gospodarzem spotkania są Wodociągi Białostockie, Patronatem Honorowym wydarzenie objęła Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie", zaś Patronatem Medialnym wydawcy miesięczników Rynek Instalacyjny i Energetyka Wodna

Organizatorami Konferencji są firmy: ABB, AKWA, Emitel, Itron, KartGIS, vonRoll hydro, vonRoll infratec, WES.

Sesje będą się odbywały w pięciu blokach tematycznych dotyczących m.in. wyzwań technicznych, finansowych, metrologicznych czy efektywności energetycznej.

Wysłuchamy m.in. prelekcji:

  • Beaty Wiśniewskiej – Prezes Wodociągów Białostockich, nt. funduszy europejskich 2021-2027 dla sektora wod-kan.
  • prof. dr hab. inż. Katarzyny Ignatowicz i dr hab. inż. Wojciecha Dąbrowskiego, prof. PB z Politechniki Białostockiej, nt. odzysku wody ze ścieków w oczyszczalniach komunalnych
  • Janusza i Jerzego Topolskich – projektantów elektrowni PV, nt. wdrożenia i rozbudowy odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach wod-kan oraz możliwości magazynowania energii wyprodukowanej w celu zwiększenia autokonsumpcji energii.
  • dr inż. Piotr Tuza – Dyrektora Handlowego w WES Water Energy Systems, nt. doboru urządzeń pomiarowych dla obiektów o różnym sposobie użytkowania oraz dylematów projektantów i przedsiębiorstw wod-kan.

Będą też sesje i wystąpienia poświęcone rozwiązaniom IoT dla wodociągów, metod i narzędzi do ograniczenia strat wody w sieciach wodociągowych, wpływie armatury na koszty utrzymania sieci, przykładom realizacji strefowania sieci wodociągowej i jej stałego monitoringu oraz rozwiązań technicznych do wykrywania wycieków.

Zaprezentowane zostaną zagadnienia modelowania hydraulicznego do celów zapobiegania i wykrywania awarii czyli kontroli „z za biurka" oraz zarządzania siecią wod-kan z wykorzystaniem narzędzi systemu informacji geograficznej (GIS) i technologii podziemnego Smart City.

Zgłoszenia i informacje organizacyjne: www.wes.info.pl/konferencje

Kontakt do organizatora:

Justyna Dąbrowska-Sadowska

Koordynator Konferencji

tel. 518 823 715

e-mail: konferencje@wes.info.pl

Kategoria wydarzenia:

Konferencje

Terminy wydarzenia

Dodane przez

WES ׀ Water Energy Systems

Adres: ul. Kołodziejska 29, 15-256 Białystok

Nr telefonu: 517363712 Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe