Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd.
Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2010-05-10
NI Academic & Research Days 2010
Naukowcy z całego świata ciągle stawiają czoła wyzwaniom o niezwykłym znaczeniu i złożoności, począwszy od opracowywania metod pozwalających usprawnić dostarczanie podstawowych dóbr, jak na przykład woda pitna, a kończąc na tworzeniu nowych rozwiązań z dziedziny bioinżynierii i energii odnawialnej. W tym samym czasie wykładowcy akademiccy muszą przygotowywać przyszłych inżynierów do kontynuowania misji rozwoju nauki i nieprzerwanej pracy nad nowymi technologiami.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z technologiami opracowanymi przez National Instruments. Pozwalają one przygotowywać zajęcia praktyczne w laboratoriach, znacząco podnieść poziom prowadzonych badań oraz zachęcić przyszłe pokolenia do podejmowania prób tworzenia innowacyjnych produktów.

National Instruments Poland ma zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszą edycję NI Academic & Research Days - bezpłatną, jednodniową konferencję zorganizowaną dla kadry akademickiej oraz naukowców. W trakcie spotkania przedstawimy Państwu technologie wykorzystywane w nauczaniu i eksperymentach naukowych oraz możliwości wprowadzania innowacji do projektów inżynierskich, naukowych oraz akademickich. Zaprezentujemy Państwu również cechy platform, które pozwalają na ścisłe zintegrowanie sprzętu i oprogramowania w pomiarach, symulacjach, projektowaniu oraz prototypowaniu systemów sterujących.

Tematyka NI Academic & Research Days

* Graficzne projektowanie systemów w eksperymentach naukowych oraz procesie nauczania przyszłych inżynierów – sesja wstępna prezentowana przez zaproszonego przez NI gościa.
* Pomiary oraz oprzyrządowanie
Dzięki intuicyjnym narzędziom zaprojektowanym przez firmę National Instruments możliwe staje się wykorzystanie szerokiego spektrum przetworników wielkości fizycznych, co pozwala przeprowadzać akwizycję oraz analizę danych, a następnie w prosty sposób graficznie prezentować uzyskane wyniki. Zachęcamy Państwa do wysłuchania wykładu na temat NI LabVIEW oraz wielofunkcyjnych urządzeń służących do akwizycji danych. Pozwalają one nauczać poprzez przeprowadzanie pomiarów parametrów rzeczywistych obiektów. W trakcie tej sesji przedstawimy także platformę PXI, która umożliwia integrację przyrządów, takich jak oscyloskopy, analizatory i generatory sygnałów oraz pozwala przeprowadzać zapis strumieni danych pomiarowych na pamięciach masowych. Zaprezentujemy ponadto sposoby pracy z sygnałami radiowymi oraz przykłady systemów wielokanałowych.
* NI ELVIS (Educational Laboratory Virtual Instrumentation Suite)
NI ELVIS jest idealnym narzędziem do przeprowadzania różnorodnych eksperymentów, które pozwoli studentom przejść z poziomu teorii na poziom praktyki. W trakcie tej sesji omówimy działanie i możliwości platformy NI ELVIS, składającej się z zestawu 12 przyrządów pomiarowych.
* Obróbka obrazów oraz sygnałów
Analiza sygnałów oraz obrazów jest ważnym elementem wielu dziedzin nauki. W trakcie tej sesji przedstawimy Państwu możliwości wykorzystywania NI LabVIEW do przeprowadzania implementacji algorytmów w sposób graficzny, za pomocą diagramów stanu oraz przy wykorzystaniu istniejącego kodu języków tekstowych. Zaprezentujemy Państwu również zbiór bibliotek wykorzystywanych do obliczeń i obróbki sygnałów.
* Projektowanie oraz symulacja systemów sterujących
W trakcie tej sesji przedstawimy Państwu sposoby wykorzystywania graficznego środowiska programowania NI LabVIEW do przeprowadzania symulacji i analizy systemów dynamicznych oraz do projektowania, prototypowania i wdrażania systemów stworzonych dla różnych platform sprzętowych. Środowisko NI LabVIEW umożliwia uruchamianie aplikacji na sprzęcie, takim jak komputery klasy PC, systemy wbudowane, układy programowalne FPGA, procesory sygnałowe DSP czy też procesory 32-bitowe. Podczas tej sesji przedstawimy także konkretne rozwiązania klientów, takie jak pojazdy autonomiczne oraz roboty.



Możliwość bezpłatnego udziału w egzaminie Certified LabVIEW Associate Developer (CLAD) dla studentów, nauczycieli oraz wykładowców akademickich.*

Pod koniec konferencji będą Państwo mieli możliwość bezpłatnego udziału w egzaminie CLAD - pierwszego kroku w procesie certyfikacji wiedzy o środowisku LabVIEW.

* Możliwość przystąpienia do egzaminu CLAD posiadają wszystkie osoby biorące udział w National Instruments Academic & Research Days 2010. Informacje na temat opłaty za egzamin dla osób, które nie są studentami, nauczycielami bądź wykładowcami akademickimi można uzyskać pod numerem telefonu 00 800 361 1235.
Jeśli są Państwo zainteresowani egzaminem, prosimy wysłać wiadomość na adres: register.poland@ni.com. Zgłoszenie musi zawierać imię oraz nazwisko, nazwę instytucji, w której Państwo pracują lub uczą się oraz numer telefonu kontaktowego.

Kategoria wydarzenia:

Inne

Terminy wydarzenia

Dodane przez

National Instruments Poland

Adres: Polna 11, 00-633 Warszawa

Nr telefonu: +48 22 328 90 10 Skopiuj

Faks: +48 22 331 96 40 Pokaż numer Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe