Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do kalendarium Ostatnia aktualizacja: 2023-08-21
Schmersal-Polska oferuje: Profesjonalne szkolenia z bezpieczeństwa maszyn
Schmersal-Polska oferuje: Profesjonalne szkolenia z bezpieczeństwa maszyn

Praktyczne szkolenie – Bezpieczeństwo maszyn: wymagania dla systemów sterowania, funkcje bezpieczeństwa, wprowadzenie do programu SISTEMA.

Opis:
Dwudniowe szkolenie obejmujące prawne podstawy bezpieczeństwa maszyn, elementy oceny ryzyka, identyfikację i realizację funkcji bezpieczeństwa, wyznaczanie wymaganego poziomu PL i SIL, podstawy projektowania, doboru i integracji elementów systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem, praktyczne przykłady realizacji systemów bezpieczeństwa oraz przedstawienie programu SISTEMA wspomagającego wyznaczanie Poziomu Zapewnienia Bezpieczeństwa zgodnie z normą EN ISO 13849-1.

Pracownicy firmy Schmersal-Polska od początku jej istnienia zawsze oferowali fachowe doradztwo techniczne, objaśnienia dyrektyw i norm, brali udział w konferencjach i szkoleniach dla klientów. Od niemal 20 lat stale pogłębiamy naszą wiedzę i doświadczenie, zdobywamy certyfikaty i uprawnienia.

Jednak zawsze twierdziliśmy, że najskuteczniejszą ocenę ryzyka i najlepsze dostosowanie maszyny do obowiązujących przepisów przeprowadzi sam klient - on najlepiej zna maszynę, najskuteczniej zidentyfikuje zagrożenia i oceni ryzyko z nimi związane. On też - często we współpracy z nami - dobierze najbardziej optymalne rozwiązanie bezpieczeństwa do warunków pracy, zwyczajów operatorów i wymagań działu UR czy BHP. Ale wiedza z zakresu bezpieczeństwa maszyn jest dość obszerna i nie zawsze łatwo dostępna, a poszczególne normy się ze sobą zazębiają w nieoczekiwany sposób. Dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby konstruktorzy i projektanci jak najlepiej rozumieli wymagania i umieli wykorzystać je w praktyce.

Nasze szkolenia charakteryzują się praktycznym podejściem i przyjazną formą. Oferujemy zarówno szkolenia otwarte w formie spotkania - najczęściej w siedzibie naszej firmy w Warszawie - ale także fachowe "szyte na miarę" szkolenia wewnętrzne, organizowane w siedzibie klienta. Istnieje możliwość wspólnego oglądania i dyskusji na temat konkretnych maszyn, co jest dobrym wstępem do przeprowadzenia samodzielnej oceny ryzyka/dostosowania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu:  szkolenia@schmersal.pl

Kategoria wydarzenia:

Inne

Terminy wydarzenia

Dodane przez

Schmersal - Polska E.Nowicka, M.Nowicki Sp.j.

Adres: ul. Baletowa 29, 02-867 Warszawa

Nr telefonu: (22) 250 88 01 Skopiuj

Faks: (22) 816 85 80 Pokaż numer Skopiuj

E-mail: info@schmersal.pl Skopiuj
WWW: www.schmersal.pl

Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...
Reklama: Chcesz taką reklamę? Zapraszamy do kontaktu »

Subskrybuj newsletter

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe