Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy produktów Ostatnia aktualizacja: 2021-06-01
Reflektometry optyczne OTDR seria AV6418
Senter AV6418
Producent:
Senter
Numer katalogowy:
seria AV6418

Zaawansowane reflektometry optyczne z długościami fal 850nm, 1300nm, 1310nm, 1490nm, 1550nm, 1625nm

AV6418 jest wysokiej jakości, wielofunkcyjnym przyrządem pomiarowym przeznaczonym do badania sieci FTTx. Jest głównie używany do pomiarów fizycznych charakterystyk badanych światłowodów, takich, jak długość, straty w przesyle i miejscach spawów, etc. Może również lokalizować uszkodzenia lub przerwy włókien optycznych. Jest szeroko stosowany w budowie i konserwacji instalacji światłowodowych.

Cechy szczególne

  • Dostępne modele:
    - AV6418-2101: 1310, 1550nm
    - AV6418-3101: 1310, 1490, 1550nm
    - AV6418-3103: 1310, 1550, 1625nm
    - AV6418-2201: 850, 1300nm
  • Ręczny, lekki i wygodny w przenoszeniu
  • Zakres dynamiczny 45dB
  • Super krótka martwa strefa ≤1m
  • Wysoka rozdzielczość 0,05m, 128k punktów próbkowania
  • Szybki automatyczny pomiar, po przyciśnięciu jednego przycisku
  • Test do czterech długości fal w jednym przyrządzie
  • Automatyczne sprawdzenie obecności światła transmisji
  • Funkcja zdalna poprzez Ethernet
  • Dwa interfejsy USB, wspierające pamięć USB, drukarkę i kabel do bezpośredniej transmisji do PC poprzez ActiveSync
  • Wsparcie plików formatu Bellcore GR196 w zapisie i odczycie
  • Wbudowana bateria litowa o wysokiej pojemności dla ponad 8 godzin pracy
  • Wizualna lokalizacja uszkodzeń (VLF) oraz miernik mocy optycznej (opcja)
  • Uniwersalny typ złącza FC/PC,FC/SC,FC/ST, jest wygodny do czyszczenia jego powierzchni
  • Unikatowa funkcja programu do uaktualnienia on-line, nie jest konieczne zwracanie do producenta

Szybka automatyczna analiza
AV6418 może szybko wykryć i precyzyjnie zlokalizować zjawiska i uszkodzenia na przebiegu, następnie wymienić wszystkie zjawiska w formie tabeli. Jest to bardzo użyteczne dla instalatorów, aby mogli poprawić efektywność swojej pracy.

Szybki automatyczny pomiar
Funkcja szybkiego, automatycznego pomiaru AV6418 OTDR uwalnia operatora od konieczności poznania szczegółów działania. Pomiar staje się bardzo prosty: po podłączeniu światłowodu, należy tylko nacisnąć 【Start】, następnie zmierzony przebieg jest wyświetlany i wykryte zjawiska są wymienione w formie listy na ekranie w ciągu kilku sekund, teraz można oglądać przebieg i tabelę z wykrytymi zjawiskami.

Unikatowa możliwość testowania PON
AV6418 jest idealnym narzędziem do testowania sieci FTTH, pozwala na testowanie poprzez 1x32 nawet 1x64 spliterów dla badania PON (pasywna sieć optyczna). AV6418 oferuje wyjątkową martwą strefę tylko 1m i rozdzielczość przy dużych odległościach 0,05m. Dzięki czemu, można rozpoznać wszystkie zjawiska między nadajnikiem i centralną tablicą rozdzielczą światłowodów.

Wygodna funkcja VLF
Wbudowana funkcja wizualnej lokalizacji uszkodzenia 650nm (VFL) jest idealna do łatwego identyfikowania złych spawów, złych złącz, złamań lub makro zagięć. Standardowa funkcja VFL z ponad 2 mW mocą wyjściową jest fabrycznie instalowana w AV6418, której zasięg działania przekracza 5km.

Wykrywanie obecności światła transmisji
Gdy mierzony jest światłowód w trakcie swojej pracy, wtedy wyniki pomiarów OTDR nie są precyzyjne i występuje potencjalne ryzyko całkowitego uszkodzenia wewnętrznego fotosensora odbiornika OTDR. Aby zapobiec tym problemom, AV6418 może automatycznie wykryć obecność światła transmisji po tym, jak badany światłowód zostanie podłączony i obecność światła zostane potwierdzona. Jednocześnie zostanie wyświetlony komunikat ostrzegawczy i wewnętrzne zabezpieczenie OTDR stanie się natychmiast aktywne.

Wiele długości fal w jednym modelu
OTDR model AV6418 może dostarczać tryb jednomodowy lub wielomodowy lub oba, umożliwia badania z wykorzystaniem do czterech długości fal w jednym przyrządzie, takich, jak 850, 1300, 1310, 1383, 1490, 1550, 1625 i 1650nm. AV6418 może być używany od długich dystansów do FTTx, CATV, LAN, sieci Metro.

Bogate interfejsy zewnętrzne
AV6418 ma bogate interfejsy zewnętrzne, takie, jak USB, Nim-USB, Ethernet, słuchawki i SD, dzięki czemu może zapewnić następujące funkcje:
- szkolenie poprzez multimedia dla operatorów, co umożliwia stanie się ekspertem w ciągu krótkiego czasu.
- implementację zdalnego sterowania poprzez Ethernet, rozwiązywanie problemów z dużej odległości dla badanych światłowodów
- drukowanie przebiegów i tabel ze zjawiskami.

Dane techniczne

Model przyrządu               Długości fal                        Zakresy dynamiczne
AV6418-2101                  1310/1550nm                          42db/40dB
AV6418-3101               1310/1490/1550nm                     39/34/38dB 
AV6418-3103               1310/1550/1625nm                     38/36/36dB
AV6418-2201                    850/1300nm                             24/26dB

Niedokładność odległości: ±(0,75m + długość próbki + mierzony zakres x 0,003%)
nie zawiera błędu z powodu indeksu światłowodu

Rozdzielczość próbkowania: 0,05; 0,1; 0,2; 0,5; 1; 2; 4; 8; 16m

Zakres odległości: 0,4; 0,8; 1,6; 3,2; 6,4; 16; 32; 64; 128; 256; 512km(SMF);
0,4; 0,8; 1,6; 3,2; 6,4; 16; 32km (MMF dla 850nm)

Szerokość impulsów: 5, 10, 30, 80, 160, 320, 640, 1280, 5120, 10240, 20480ns
5, 10, 30, 80, 160, 320, 640, 1280 (MMF dla 850nm)

Wartość graniczna strat: 0,01dB

Ilość punktów próbkowania: do 128k

Liniowość: 0,05dB/dB

Rozdzielczość strat: 0,001dB

Pojemność pamięci: ≥ 800 przebiegów (wbudowana), ≥ 65500 przebiegów (2GB pamięc SD)

Ustawienie współczynnika refrakcji: 1,00000 do 2,00000 (krok 0,00001)

Jednostka odległości: km, m, ktf, ft

Wyświetlacz: 640x480, 6,5 cala TFT-LCD (ekran dotykowy)

Interfejs: USB, mini-USB, Ethernet, słuchawki, SD

Złącze optyczne: FC/SC/ST (złącze uniwersalne)

VFL (opcja): 650nm±10nm, 2mW(typowo); CW/1Hz

Miernik mocy optycznej (opcja): zakres długości fal: 1270nm do 1700nm,

Zakres pomiarowy: -60dBm do +3dBm;

Dokładność pomiaru: 5% (-10dBm, CW)

Zasilanie: AC 100V do 240V, 50/60Hz, 1,5A DC: 19V±2V(2A),
wbudowany akumulator litowy: 4400mAh, czas pracy ≥ 8 godzin

Warunki środowiskowe

Temperatura pracy: -10°C do 50°C
Temperatura magazynowania: -40°C do 70°C
Wilgotność względna: 5% d0 90% bez kondensacji

Wymiary: 295×186×75mm

Waga: 2,5kg

Więcej informacji:
https://www.tomtronix.pl/senter/av6418.aspx

Skontaktuj się z dystrybutorem

Dystrybutor

TOMTRONIX Aparatura Pomiarowa

Adres: Juliusza Jurczyńskiego 34, 92-306 Łódź

Nr telefonu: (42) 676-06-33 Skopiuj

Nr telefonu: 674-74-55 Skopiuj

Faks: (42) 674-74-55 Pokaż numer Skopiuj

E-mail: handel@tomtronix.pl Skopiuj
WWW: www.tomtronix.pl

Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...