Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy szkoleń Ostatnia aktualizacja: 2011-05-20

Powrót do kalendarium
ICONICS wybrany jako partner konsorcjum PLANTCockpit
ICONICS wybrany jako partner konsorcjum PLANTCockpit
Najbliższy termin:
Nie został okreslony
ICONICS jako uznany dostawca rozwiązań i oprogramowania dla przemysłu w dziedzinie automatyki, wizualizacji i zarządzania bierze udział w projekcie PLANTCockpit - "Fabryka Przyszłości" - system zarządzania produkcją, logistyką i zrównoważonym rozwojem firmy.

Projekt zakłada stworzenie centralnego środowiska do monitorowania i kontroli wszystkich procesów w przedsiębiorstwie. Wyniki badań mają na celu zapewnienie nadzoru produkcji od brygadzistów do kierownictwa - pozwoli to dokonywać świadomych i trafnych decyzji na każdym szczeblu w celu optymalizacji produkcji.

Projekt badawczy PLANTCockpit skupia się wokół połączenia istniejących systemów ERP (Enterprise Resource Planning), MES (Manufacturing Execution Systems), SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) i innych specjalnych rozwiązań w jedną całość. Pozwoli to zapewnić pełen wgląd we wszystkie działania firmy i integrację informacji z całego przedsiębiorstwa. Dzięki temu będzie łatwo można zidentyfikować potencjalne zagrożenia, a następnie optymalizować procesy logistyczne w zakresie wydajności, jakości, zużycia energii i innych wskaźników produkcji.

PLANTCockpit planuje stworzenie modelu integracji heterogenicznych systemów zarządzania halą produkcyją, w tym planowania zasobów przedsiębiorstwa, utrzymanie odpowiednich stanów magazynowych, zarządzanie energią itd. Wybór ICONICS ; uznanego dostawcy rozwiązań związanych z HMI/SCADA, MES, ISA 95 i OPC Unified Architecture do pracy nad tym projektem badawczym, był zatem zupełnie naturalny.

"ICONICS jest podekscytowany tym, że współpracuje z czołowymi organizacjami i uczelniami w ramach projektu PLANTCockpit ", powiedział Russ Agrusa, prezes i dyrektor generalny ICONICS. "W tym projekcie zostaną wykorzystane nasze doświadczenie w dostarczaniu nowatorskich rozwiązań w zakresie oprogramowanie wizualizacyjnego dla branży automatyki".

Projekt badawczy PLANTCockpit jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach 7. Programu Ramowego Badań i Rozwoju Technologicznego UE, i będzie on trwał 36 miesięcy. Koordynatorem projektu jest SAP AG, konsorcjum obejmuje 12 organizacji partnerskich i od września 2010 r. realizuje 3 główne cele badań:

- Widoczność i integracja wszystkich procesów produkcyjnych, systemów i warstw
- Optymalizacja procesów produkcji i logistyki
- Zwiększenie efektywności energetycznej i ograniczenia produkcji odpadów

Konsorcjum badawcze PLANTCockpit składa się z grupy wysoko wykwalifikowanych przemysłowych i akademickich instytucji badawczych.

Badania obejmują partnerów SAP AG, Acciona SA, BMW AG, Comau SPA, Doehler Holland BV, Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, ICONICS Europe BV, INTEL, Politecnico di Milano, TU Dresden, Tampere University of Technology and Tecnalia.

Więcej informacji na stronie : http://www.plantcockpit.eu

Najbliższe terminy tego szkolenia

Organizator

Elmark Automatyka S.A.

Adres: ul. Niemcewicza 76, 05-075 Warszawa Wesoła

Nr telefonu: (022) 773 79 37 Skopiuj

Nr telefonu: 773 79 38 Skopiuj

Nr telefonu: 773 79 39 Skopiuj

Nr telefonu: 541 84 60 Skopiuj

Faks: (022) 773 79 36; 541 84 61 Pokaż numer Skopiuj

E-mail: elmark@elmark.com.pl Skopiuj
WWW: www.elmark.com.pl

Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...