relokacji maszyn, tworzeniu maszyn zespolonych, modernizacjach oraz w procesach automatyzacji produkcji
- Koszt szkolenia:
- z jednym noclegiem 1000 PLN ; bez noclegu 800 PLN
- Czas trwania:
- 1 dzień
- Najbliższy termin:
- Nie został okreslony
Cel szkolenia:
Usystematyzowanie wiedzy z zakresu formalno prawnego (dyrektywa maszynowa 2006/42/WE i dyrektywa narzędziowa 2009/104/WE) niezbędnej przy realizacji inwestycji w zakładach produkcyjnych takich jak: modernizacje maszyn, relokacje maszyn i linii produkcyjnych, automatyzacja procesów produkcyjnych. Poznanie właściwego procesu realizacji inwestycji w zakresie wymagań bezpieczeństwa maszyn.
Uzasadnienie:
Inwestycje w obszarze parku maszynowego mające na celu modernizacje procesu produkcyjnego czy też jego automatyzacje, jak również relokacje maszyn w obszarze unii europejskiej oraz poza jej granicami, wymagają dogłębnej analizy formalno-prawnej oraz technicznej jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Cele takich analiz to określenie niezbędnych kroków, osób czy tez podmiotów odpowiedzialnych za poszczególne etapy oraz budżetu związanego z procesem związanym z bezpieczeństwem maszyn.
Poprawne przeprowadzenie całego procesu w obszarze wymagań dyrektyw maszynowej i narzędziowej gwarantuje zgodne z prawem oddanie maszyn do użytku po fazie uruchomienia oraz przygotowanie odpowiedniej dokumentacji technicznej.
Wiedza z zakresu bezpieczeństwa maszyn wymaga uporządkowania i usystematyzowania, szczególnie kierownicy działów inwestycji, inżynieringu oraz osoby zarządzające utrzymaniem ruchu jak również działy zakupów powinny tą wiedzę w wymaganym zakresie przyswoić i stosować w praktyce.
Program szkolenia:
1. Wymagania formalne w zakresie bezpieczeństwa maszyn w procesach inwestycyjnych w zakładach przemysłowych
2. Wymagania techniczne w zakresie bezpieczeństwa maszyn niezbędne do określenia i uzgodnienia na początku procesu inwestycyjnego
3. Jak przeprowadzić proces inwestycyjny w zakresie budowy linii produkcyjnej lub relokacji maszyn i finalnie osiągnąć zgodność formalna i techniczną ? – podejście praktyczne
4. Budżetowanie procesu związanego z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa maszynowego
* warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest podstawowa znajomość wymagań bezpieczeństwa jakie stawiane są maszynom
Prowadzący :
Mgr inż. Tomasz Otrębski - Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zatrudniony w Elokon Polska na stanowisku Dyrektora ds. Technicznych. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie jako: projektant systemów sterowania i zasilania w obszarze maszynowym, specjalista ds. automatyki, specjalista ds. bezpieczeństwa maszyn. Trener i wykładowca od 2003 r. Prowadzi szkolenia i warsztaty z budowy systemów sterowania oraz z systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem. Specjalizuje się w: doradztwie w zakresie systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem, budowie i programowaniu rozproszonych systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem, implementacji wymagań dyrektywy maszynowej 2006/42/WE oraz narzędziowej 2009/104/WE do układów sterowania maszyn oraz budowy bezpiecznych maszyn i linii produkcyjnych wraz z automatyzacją produkcji. Obszar zainteresowań: niezawodność systemów sterowania w przemyśle 4.0, trendy rozwoju utrzymania ruchu – programy TPM, RCM.
Najbliższe terminy tego szkolenia
Obecnie nie ma wyznaczonych terminów tego wydarzenia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Skontaktuj się z firmą
Porównaj ofertę z innymi dostawcami
To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży automatyki przemysłowej.
Organizator
ELOKON sp. z o.o.
- Adres: ul. Wał Miedzeszyński 552, 03-994 Warszawa
-
Nr telefonu: 22 812 71 38
-
Faks: 22 613 36 32
Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl