Zasady doboru i oceny technicznych środków ochronnych
- Koszt szkolenia:
- 800 PLN; z jednym noclegiem 1000 PLN, Druga osoba i każda następna: 700 PLN z noclegiem 900 PLN
- Czas trwania:
- 1 dzień
- Najbliższy termin:
- Nie został okreslony
Na szkoleniu przedstawiona jest metodologia zastawiania technicznych środków ochrony na wybranych przykładach maszyn. W związku z tym, wymagana jest podstawowa wiedza z zakresu bezpieczeństwa przy budowie i eksploatacji maszyn - nowe dyrektywy: maszynowa NMD 2006/42/WE i narzędziowa NWED 2009/104/WE.
W celu uzupełnienia wiedzy proponujemy udział w naszym szkoleniu z tej tematyki. Do wyboru: szkolenie 1-dniowe (szczegóły tutaj) lub 2-dniowe (szczegóły tutaj)
Szkolenie kierujemy do producentów, użytkowników maszyn, integratorów:
Kadry zarządzającej wszystkich szczebli, służb utrzymania ruchu (automatycy, elektrycy, mechanicy), służb BHP, konstruktorów i projektantów maszyn, technologów, mistrzów i brygadzistów produkcji, inspektorów pracy.
Program szkolenia:
Zasady bezpieczeństwa kompleksowego
Rozwiązania konstrukcyjne bezpieczne same w sobie
Techniczne i uzupełniające środki ochronne- zasady doboru i stosowania
Środki odgradzające/ dystansujące (osłony stałe, osłony blokujące z ryglowaniem lub bez, osłony nastawne)
Elektroczułe wyposażenie ochronne (EUO)
Kurtyny i bariery świetlne
Głowice skanujące
Urządzenia ochronne czułe na nacisk
Maty i podłogi, obrzeża i listwy, zderzaki, płyty, linki
Środki funkcjonalne
Urządzenia zezwalające
Urządzenia sterujące podtrzymywane
Urządzenia oburęcznego sterowania
Aspekty bezpieczeństwa
Odległości bezpieczeństwa wg PN-EN ISO 13857
Odległości minimalne wg PN-EN ISO 13855
Środki uzupełniające
Funkcja zatrzymywania awaryjnego
Środki do odłączania i rozpraszania energii
Środki bezpiecznego dostępu do maszyn
Środki informowania i ostrzegania
Prowadzący :
Mgr inż. Andrzej Oleśkiewicz - Absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia podyplomowe w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, absolwent studiów podyplomowych w Instytucie Organizacji i Zarzadzania w Przemyśle „ORGMASZ"- Menedżer jakości w przedsiębiorstwie, Kierownik Działu Studiów i Badań w firmie ELOKON. Certyfikowany Specjalista ds. Bezpieczeństwa Maszyn. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie audytów bezpieczeństwa maszyn, projektowania i montażu systemów bezpieczeństwa na stanowiskach pracy. Trener / wykładowca od 2005 roku, specjalizuje się w tematyce: Wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa maszyn, ocena ryzyka, techniczne środki bezpieczeństwa. Szkolił i współpracował w zakresie bezpieczeństwa maszyn miedzy innymi z firmami: Amica Wronki S.A., Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o, Faurecia (zakład Wałbrzych, Grójec, Jelcz-Laskowice), Eaton (Zakład Tczew, Bielsko-Biała), Kirchhoff Polska Sp. z o.o., Imperial Tobacco Polska Manufacturing SA, Avon Operations Polska Sp. z o.o, Bridgestone Stargard Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Dell Products (Poland) Sp. z o.o, Delphi Poland S.A, Federal Mogul Bimet- Gdańsk, Gerda, Hutchinson Poland, HSW Stalowa Wola, Indesit Company Polska Sp. z o.o., Kongsberg Automotive Sp. z o.o.. Autor publikacji w prasie branżowej- ATEST.
Mgr inż. Tomasz Otrębski - Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zatrudniony w Elokon Polska na stanowisku Dyrektora ds. Technicznych. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie jako: projektant systemów sterowania i zasilania w obszarze maszynowym, specjalista ds. automatyki, specjalista ds. bezpieczeństwa maszyn. Trener i wykładowca od 2003 r. Prowadzi szkolenia i warsztaty z budowy systemów sterowania oraz z systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem. Specjalizuje się w: doradztwie w zakresie systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem, budowie i programowaniu rozproszonych systemów sterowania związanych z bezpieczeństwem, implementacji wymagań dyrektywy maszynowej 2006/42/WE oraz narzędziowej 2009/104/WE do układów sterowania maszyn oraz budowy bezpiecznych maszyn i linii produkcyjnych wraz z automatyzacją produkcji. Obszar zainteresowań: niezawodność systemów sterowania w przemyśle 4.0, trendy rozwoju utrzymania ruchu – programy TPM, RCM.
Najbliższe terminy tego szkolenia
Obecnie nie ma wyznaczonych terminów tego wydarzenia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Skontaktuj się z firmą
Porównaj ofertę z innymi dostawcami
To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży automatyki przemysłowej.
Organizator
ELOKON sp. z o.o.
- Adres: ul. Wał Miedzeszyński 552, 03-994 Warszawa
-
Nr telefonu: 22 812 71 38
-
Faks: 22 613 36 32
Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl
Kategorie szkolenia
- Zabezpieczenia elektryczne, wyłączniki
- Przyciski sterownicze, przełączniki
- Kurtyny świetlne
- Zderzaki bezpieczeństwa
- Czujniki i wyłączniki bezpieczeństwa
- Przekaźniki, sterowniki, moduły bezpieczeństwa
- Systemy oznaczeń dla produkcji, magazynu, logistyki
- Konsultacje BHP, przeciwpożarowe
- Szkolenia ze sterowania i regulacji
- Inne szkolenia