Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy usług Ostatnia aktualizacja: 2019-03-21
szkolenia
szkolenia
Zasięg:
krajowy

ZASTOSOWANIE TENSOMETRÓW W TECHNIKACH POMIAROWYCH I CZĘŚĆ - INSTALACJA TENSOMETRÓW
Szkolenie rozpoczyna teoria – podstawy wiedzy o tensometrii takie jak: budowa tensometru, wartości pomiarowe odkształceń, Mostek Wheatstone'a. Zajęcia praktyczne obejmują wybranie odpowiedniego miejsca do pomiaru, przygotowanie powierzchni i naklejanie tensometrów. Następnie podłączanie własnoręcznie zainstalowanych tensometrów do aparatury pomiarowej i analizę otrzymanych wyników.

ZASTOSOWANIE TENSOMETRÓW W TECHNIKACH POMIAROWYCH II CZĘŚĆ - TENSOMETRIA ELEKTROOPOROWA W TEORII I PRAKTYCE
Dwudniowe szkolenie rozpoczyna część teoretyczna obejmująca zagadnienia stanu naprężeń i odkształceń opisanych odpowiednimi równaniami, rozszerzalności i kompensacji temperaturowej, zastosowanie rozet tensometrycznych. Część praktyczna obejmuje wyznaczanie i analizę naprężeń w płaskich układach prętowych w belkach i tarczach płaskich na podstawie obliczeń oraz pomiarów tensometrycznych.

HBM CATMAN - AKWIZYCJA DANYCH POMIAROWYCH W PRAKTYCE
Program szkolenia obejmuje konfigurację urządzeń pomiarowych, wprowadzenie podstawowych ustawień, tworzenie kanałów obliczeniowych i analizowanie otrzymanych danych. Każdy z uczestników szkolenia pracuje przy komputerze, samodzielnie rozwiązując zadania w celu utrwalenia nabytej wiedzy.

SZKOLENIE U KLIENTA
Możemy przeprowadzić szkolenie w siedzibie klienta z zakresu oprogramowania CATMAN, obsługi wzmacniaczy pomiarowych lub konfiguracji całego łańcucha pomiarowego. Szkolenie instalacja tensometrów również może odbyć się u Państwa. Jedynym wyjątkiem jest „Tensometria elektrooporowa w teorii i praktyce". Szkolenie to odbywa się w laboratorium wytrzymałościowym Politechniki Poznańskiej.

Skontaktuj się z dystrybutorem

Firma

Biuro Inżynierskie Maciej Zajączkowski

Adres: UL. Krauthofera 16, 60-203 Poznań

Nr telefonu: (061)66-25-666 Skopiuj

Faks: (061)66-25-666 Pokaż numer Skopiuj

E-mail: info@hbm.com.pl Skopiuj
WWW: www.hbm.com.pl

Przy kontakcie powołaj się na portal automatyka.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...

Inne usługi tej firmy