Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-09-14 | Ostatnia aktualizacja: 2007-09-14
13. Międzynarodowa Konferencja IEEE/IFAC

13. Międzynarodowa Konferencja IEEE/IFAC
O randze tej imprezy świadczy fakt, że patronuje jej amerykański Institute of Electrical and Electronic Engineers (Robotics & Automation Society oraz Control Systems Society) (IEEE) będący najwiekszą tego typu organizacją zrzeszającą elektryków, automatyków, robotyków i informatyków, oraz federacja IFAC (International Federation of Automatic Control). Za stronę merytoryczną odpowiadają: Komitet Automatyki i Robotyki oraz Komitet Metrologii i Aparatury Naukowej Polskiej Akademii Nauk. Konferencje patronowane przez IEEE i IFAC należą do najważniejszych wydarzeń w branży.
W konferencji uczestniczyło 190 uczestników z 33 krajów, którzy wygłosili w sumie 200 referatów. Według dr. hab. inż. Romana Kaszyńskiego z Politechniki Szczecińskiej, tematami wiodącymi były: automatyczne sterowanie w procesach technologicznych, tworzenie modeli matematycznych procesów, wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz konstrukcja i sterowanie robotami mobilnymi.
„Należy uznać, że dzięki konferencji osiągnęliśmy sukces naukowy i organizacyjny a młodzi naukowcy ( w tym duża grupa Polaków) mieli możliwość nawiązania kontaktów ze światowymi sławami naukowymi w tej dziedzinie,” – powiedział Kaszyński. „Jest to zawsze bardzo ważny element takich spotkań, który zaowocuje na pewno za kilka lat”.
Programy dwunastu wcześniejszych konferencji obejmowały 51 sesji plenarnych i 33 sesje specjalne. Referaty opublikowane przy ich okazji mieszczą się w 26 tomach formatu A4 licząc w sumie 13 tysięcy stron. Streszczenia natomiast ukazały się na łamach prestiżowego Science Abstracts, wydawanego przez IEE INSPEC w Wielkiej Brytanii.
Kolejna konferencja IEEE/IFAC odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia 2008 roku w Międzyzdrojach.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PAP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Czy roboty współpracujące mogą być odpowiedzią na wyzwania rynku pracy?
Czy roboty współpracujące mogą być odpowiedzią na wyzwania rynku pracy? Od paru lat w Polsce notujemy bardzo niskie bezrobocie, a w wielu...
-
-
-
-