Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-10
Atlas Copco chce przejąć Isra Vision
fot. pixabay
fot. pixabay

Szwedzkie przedsiębiorstwo Atlas Copco ogłosiło w poniedziałek swoją ofertę przejęcia Isra Vision, wyceniając niemiecką spółkę zajmującą się wizją maszynową na 1,09 miliarda euro wraz z jej długiem.

Atlas Copco znane jest z produkcji sprężarek, pomp próżniowych i narzędzi przemysłowych. Firma Isra Vision z siedzibą w Darmstadt w swojej ofercie posiada technologie inspekcji powierzchniowej, wizji stereoskopowej do wspierania sterowania robotami, a także kontroli jakości i metrologii.

- Inspekcja powierzchni i wizja maszynowa 3D są częścią długoterminowej strategii firmy Atlas Copco - powiedział Henrik Elmin, szef działu technologii przemysłowych w szwedzkiej spółce - Dzięki nowemu partnerstwu będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać naszych klientów z różnych segmentów rynku w przejściu na produkcję cyfrową.

Oferta przejęcia jest w pełni akceptowana przez zarząd i radę nadzorczą Isra Vision, natomiast Atlas Copco zabezpieczył około 35% akcji poprzez nieodwołalne zobowiązania i umowę ich zakupu.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
reuters
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :