Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-05-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-05-08
Automatyzacja kuchni się zwraca
fot. pixabay
fot. pixabay

Miso Robotics jako lider w dziedzinie robotyku kuchennej udoskonala szereg programowalnych maszyn, które mogą obsługiwać podstawowe operacje gastronomiczne. Wprowadzenie technologii na rynek pojawia się w kluczowym momencie, ponieważ wiele firm boryka się z marżą spadającą do poziomu zaledwie trzech do pięciu procent.

Wiele globalnie działających firm franczyzowych postawiło na Flippy'ego. Wielozadaniowa konstrukcja przekształca branżę od ostatnich pięciu lat, prowadząc do nowych partnerstw, które znacznie rozszerzyły zasięg Miso Robotics. White Castle było tak zadowolone z wyników programu pilotażowego, że zleciła instalację do 100 kolejnych systemów Flippy w amerykańskich restauracjach. Tymczasem po roboty tego typu zaczynają się ustawiać kolejki wśród lokalnych franczyzodawców.

Producent sugeruje, że Flippy może przygotowywać zamówienia do 20% szybciej niż ludzki pracownik, co stanowi znaczącą korzyść dla właścicieli franczyzy. Firma twierdzi, że Flippy może zwiększyć marżę zysku restauracji nawet o 300%. Biorąc pod uwagę fakt, że branża fast food wydaje na płace ponad 70 miliardów dolarów rocznie, pozytywne konsekwencje wprowadzenia szybkiej, wydajnej i opłacalnej obsługi zamówień z wykorzystaniem robotów stają się coraz bardziej widoczne.

Miso Robotics obecnie pozyskuje 40 milionów dolarów w ramach crowdfundingu kapitałowego.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
engadget
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także