Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-07-18  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-07-18
Autonomiczne wytwarzanie w kosmosie
fot. pixabay
fot. pixabay

Made In Space (MIS) przyznało firmie Northrop Grumman umowę podwykonawczą, której celem jest wsparcie w demonstracji autonomicznej zrobotyzowanej platformy produkcyjnej i montażowej NASA podczas jej misji lotniczej STMD. Stanowi to drugą fazę programu rozwoju technologii Archinaut finansowanego przez amerykańską agencję kosmiczną, który realizowany jest od 2016 roku.

- Demonstracja wytwarzania addytywnego w przestrzeni kosmicznej otworzy nowe drzwi dla projektowania i budowy struktur kosmicznych, które do tej pory były ograniczone przez objętość rakiet nośnych - powiedział Richard Stapp, wiceprezes ds. szybkiego prototypowania w Northrop Grumman - Skuteczne budowanie komponentów w przestrzeni kosmicznej jest jednym z kolejnych wielkich kroków w naszej przygodzie z kosmosem.

Celem misji demonstracyjnej Archinaut jest skonstruowanie na orbicie dwóch 10-metrowych układów paneli słonecznych, które będą mogły zasilić małego satelitę. System Archinaut zostanie zintegrowany z magistralą satelitarną klasy ESPA i uruchomiony bezpośrednio w kosmosie. Po wejściu na orbitę Archinaut wykorzysta rozszerzone możliwości wytwarzania addytywnego i zaawansowane technologie robotyczne do produkcji i montażu systemu przetwarzania energii słonecznej.

Wytrzymałe małe systemy satelitarne budowane bezpośrednio na orbicie mogą zmniejszyć masę startową rakiet i koszty misji. Może to pomóc w wejściu na orbitę przedsiębiorstwom, które nie mogły sobie dotychczas na to pozwolić.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
controldesign
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :