Większe zdolności produkcyjne i lepsza infrastruktura B&R
B&R jako firma perspektywiczna stawia sobie nowe cele. Kierunek wskazują nowe inwestycje: w badania naukowe, prace rozwojowe, infrastrukturę i rozwój pracowników.
O planowanych inwestycjach poinformowali dyrektor zarządzający Hans Wimmer oraz dyrektor generalny Peter Gucher podczas Hannover Messe. Wiadomo już, że zostanie zwiększona moc produkcyjna oraz zostanie rozbudowany ośrodek badawczo-rozwojowy w Salzburgu. „Te przedsięwzięcia znacznie przybliżą nasz cel, jakim jest miliardowa wartość sprzedaży." – mówią.
B&R i ABB zapewnią kompleksowość
Wimmer przedstawia zakup B&R przez koncern ABB jako niepowtarzalną szansę dla pracowników i klientów firmy, a także jej centrali w Eggelsberg. Transakcja ma być sfinalizowana z początkiem lata. „ABB to fantastyczny partner, który pozwoli zapisać kolejny rozdział w historii rozwoju naszej firmy" – twierdzi Wimmer. „Razem będziemy w stanie zapewnić naszym klientom pełną gamę rozwiązań, potrzebnych w obszarze Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial IoT)." B&R utworzy własną jednostkę biznesową w grupie ABB i będzie nadal działać na rynku jako prawnie niezależny podmiot. „Oznacza to, że nasze struktury zarządzania i punkty kontaktu z klientami pozostaną niezmienione" – podkreślił Wimmer.
Ekspansja w trzech lokalizacjach
Idąc na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na swoje produkty B&R zwiększa obecnie o 20 procent zdolności produkcyjne w zakresie produkcji obwodów drukowanych w swojej siedzibie w Eggelsberg. Położony kilka kilometrów dalej zakład firmy w Gilgenberg zostanie rozbudowany, aby pomieścić linie do produkcji rozwiązań mechatronicznych. Planowana jest dalsza rozbudowa i modernizacja ośrodka badawczo-rozwojowego B&R w Salzburgu, gdzie powstaną miejsca pracy dla 50 nowych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie rozwoju technologii przemysłowych, komunikacji, robotyki i technologii sterowania.
Orange Box – nowa odsłona produktowa
„Imponującą historię rozwoju zapewniły firmie nasze innowacyjne produkty" – zapewnia Gucher. Jedną z takich innowacji przedstawioną na tegorocznych targach Hannover Messe była „pomarańczowa skrzynka" – Orange Box, która ułatwia kierownikom zakładów wyposażanie modernizowanych urządzeń w inteligentne urządzenia łączności produkcyjnej, pobierając dane z istniejących maszyn i linii produkcyjnych i przekazując je do systemów nadrzędnych lub zapisując w internetowej chmurze. „Instalacja Orange Box jest bardzo prosta" – zapewnia Gucher – „a oprogramowanie aktualizuje się równie łatwo, jak aplikacje w smartfonie. Dzięki Orange Box możemy szybko dostosować parametry pracy istniejących urządzeń do wymagań Przemysłowego Internetu Rzeczy."
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy

Czytaj także
-
Maksymalna elastyczność zwiększy wydajność automatyzacji
Maksymalna elastyczność – to cecha, której producenci coraz bardziej stanowczo domagają się od dostawców maszyn. Elastyczności takiej nie...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-