Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-07-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-07-02
Bliźniaczy system Beckhoffa

Firma Beckhoff zwiększyła elastyczność swojego modułowego systemu robotycznego Atro, wprowadzając nowe moduły łączące, które otwierają nowe możliwe topologie, w tym roboty wieloramienne.

Firma zaprezentowała moduły na wystawie Automatica w Niemczech, gdzie zademonstrowała moduł w kształcie litery T z dwoma złączami używany do tworzenia dwuramiennego robota z czterema przegubami w każdym z ramion. Istnieją również moduły łączące w kształcie liter L i S.

Wspólna oś główna w dwuramiennym robocie może obracać się w sposób ciągły i tym samym działać jako ruchoma podstawa robota. Wszystkie osie w systemie Atro - od podstawy do efektorów końcowych - mogą obracać się bez ograniczeń, ponieważ zasilanie, pneumatyka i komunikacja są realizowane wewnątrz poprzez moduły.

Wprowadzony na rynek w 2022 roku system ma wbudowane napędy w każdą ze swoich osi. Są one integrowane z modułami łączącymi w celu tworzenia różnych geometrii roboczych, co zapewnia elastyczność w konfigurowaniu kinematyki robota zoptymalizowanej pod kątem zastosowania.

W dwuramiennym robocie ramiona mogą być prowadzone jednocześnie do różnych obszarów roboczych, gdzie mogą chwytać, odstawiać lub obrabiać przedmioty. Mówi się, że ta struktura jest szybka i wydajna, a także oszczędza miejsce. Eliminuje również konieczność wykonywania przez robota trajektorii powrotnej, podczas której nie są realizowane żadne procesy.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także