Firma Beckhoff zwiększyła elastyczność swojego modułowego systemu robotycznego Atro, wprowadzając nowe moduły łączące, które otwierają nowe możliwe topologie, w tym roboty wieloramienne.
Firma zaprezentowała moduły na wystawie Automatica w Niemczech, gdzie zademonstrowała moduł w kształcie litery T z dwoma złączami używany do tworzenia dwuramiennego robota z czterema przegubami w każdym z ramion. Istnieją również moduły łączące w kształcie liter L i S.
Wspólna oś główna w dwuramiennym robocie może obracać się w sposób ciągły i tym samym działać jako ruchoma podstawa robota. Wszystkie osie w systemie Atro - od podstawy do efektorów końcowych - mogą obracać się bez ograniczeń, ponieważ zasilanie, pneumatyka i komunikacja są realizowane wewnątrz poprzez moduły.
Wprowadzony na rynek w 2022 roku system ma wbudowane napędy w każdą ze swoich osi. Są one integrowane z modułami łączącymi w celu tworzenia różnych geometrii roboczych, co zapewnia elastyczność w konfigurowaniu kinematyki robota zoptymalizowanej pod kątem zastosowania.
W dwuramiennym robocie ramiona mogą być prowadzone jednocześnie do różnych obszarów roboczych, gdzie mogą chwytać, odstawiać lub obrabiać przedmioty. Mówi się, że ta struktura jest szybka i wydajna, a także oszczędza miejsce. Eliminuje również konieczność wykonywania przez robota trajektorii powrotnej, podczas której nie są realizowane żadne procesy.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- drivesncontrols

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Rozwój w robotyce: Wygrywa ten, kto najszybciej dostosowuje się do sytuacji
Roboty wykorzystywane w przemyśle i logistyce na ogół wykonują monotonne zadania, które mogą powtarzać niemal w nieskończoność ze stałą precyzją....
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-