Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-04-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-04-25
COPA-DATA organizuje seminarium internetowe na temat pakietu MTP Suite
Bernhard Korten COPA-DATA
Bernhard Korten COPA-DATA

Producent oprogramowania przemysłowego, firma COPA-DATA, wprowadziła przełomowy pakiet MTP (Module Type Package) Suite jako część swojej platformy oprogramowania zenon. Aby wprowadzić tę technologię do sektora nauk przyrodniczych i przemysłu procesowego, firma COPA-DATA przeprowadzi bezpłatne webinarium MTP with zenon 3 maja 2022 r. o godz. 9.00 i 16.00 czasu środkowoeuropejskiego. Uczestnicy powinni wcześniej zarejestrować się na wydarzenie na stronie internetowej COPA-DATA.

Webinarium zostało przygotowane z myślą o producentach oryginalnego sprzętu (OEM) i klientach końcowych z branży procesowej, którzy chcą wykorzystać technologię do zwiększenia elastyczności i modułowości swojej produkcji. W trakcie seminarium uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat MTP, jej roli w naukach przyrodniczych i przemyśle chemicznym oraz przedstawią przykład rzeczywistego projektu, w którym technologia ta jest wykorzystywana w praktyce.

Co to jest MTP?

MTP to międzybranżowa i międzyprodukcyjna standaryzacja interfejsów różnych części maszyn, które tworzą moduł. Podstawowym wymogiem produkcji modułowej są jednolite opisy informacji dla modułów. MTP umożliwia to, dzieląc linię produkcyjną na mniejsze moduły i sprawiając, że wszystkie one mówią tym samym językiem, dzięki czemu są wymienne.

"Pakiet zenon MTP Suite można porównać do domowego biura" - wyjaśnia Bernhard Korten, Industry Manager for Life Sciences and Process Industry w COPA-DATA. "Niezależnie od tego, jakiej marki jest komputer lub laptop, można podłączyć klawiaturę innego producenta bez żadnych problemów. W prosty sposób można podłączyć nawet drukarkę, co daje użytkownikowi szybki dostęp do kolejnego poziomu funkcji. Podobnie, MTP umożliwia użytkownikom bezpośredni dostęp do usług poszczególnych modułów."

W zakładzie produkcyjnym funkcjonalność tę uzyskuje się poprzez integrację MTP z warstwą orkiestracji procesów (POL). Jak sama nazwa wskazuje, jest to warstwa technologiczna zakładu, w której kierowane i uruchamiane są różne procesy.

"Model MTP obiecuje szybszy czas wprowadzenia na rynek produkcji seryjnej niż wiele innych metod ze względu na łatwość integracji prefabrykowanych modułów" - mówi Bernhard Korten. "Podczas webinarium sprawdzimy, jak prosta integracja różnych modułów produkcyjnych może pozwolić producentom na wytwarzanie wielu rodzajów produktów przy niewielkim wysiłku inżynieryjnym - stąd określenie, którego użyliśmy do opisania tej technologii: plug-and-produce".

Oprócz Kortena w webinarium udział wezmą: Giuseppe Menin, również Industry Manager w dziale Life Sciences i Process Industry, Christof Franzke, Senior Technical Consultant for Key Accounts, Mathias Lackner, Technical Project Leader oraz Herbert Oberauer, Developer w COPA-DATA.

Więcej informacji na temat pakietu zenon MTP Suite można znaleźć na stronie www.copadata.com/pl/przemyslowa/mtp-produkcja-modulowa/ lub zarejestrować się, aby wziąć udział w webinarium na stronie go.copadata.com/mtp-webinar.

Pracujesz już nad strategią MTP w swojej firmie? Tutaj możesz bezpłatnie zatwierdzić swoje pliki MTP online: https://go.copadata.com/mtp-validator

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Dodał:
COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.