Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-07-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-07-09
Cyberbezpieczeństwo na przemysłową skalę
fot. pixabay
fot. pixabay

Według nowego raportu ABI Research światowy rynek zapewniający cyberbezpieczeństwo dla systemów przemysłowych wzrośnie ponad dwukrotnie z poziomu 12,75 miliarda dolarów w 2023 roku do około 21,6 miliarda dolarów w 2028 roku, co oznacza roczny wzrost na poziomie 9,2%.

Analitycy przewidują, że najszybciej rozwijającymi się technologiami cybernetycznymi OT będą technologie związane z bezpieczeństwem sieci i segmentacją, a następnie zarządzanie tożsamością i dostępem oraz ochrona punktów końcowych.

- Faktem jest, że urządzenia OT i IoT dopiero zaczynają się rozwijać i jest ich znacznie więcej - powiedział Michael Amiri, starszy analityk cyberbezpieczeństwa przemysłowego w ABI Research - Zakład przemysłowy może posiadać dziesiątki tysięcy czujników, routerów i sterowników PLC, a wszystkie muszą być chronione przed złośliwymi podmiotami. Przychody z cyberbezpieczeństwa OT stają się integralną częścią całego rynku cyberbezpieczeństwa. Każdy sektor przemysłowy realizuje pewnego rodzaju cyfryzację i koncepcję Przemysłu 4.0 - dodał - W rezultacie wzrósł również potencjał zagrożeń cybernetycznych, co powoduje rosnące zapotrzebowanie na solidne środki zaradcze. Rynek ten ma dużo przestrzeni do wzrostu, ponieważ istnieje znaczny potencjał rozwoju inteligentnych gałęzi przemysłu.

Technologie zabezpieczające sieci OT oferują obecnie ulepszone możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji i analizy ruchu behawioralnego do wykrywania zagrożeń sieciowych specyficznych dla OT i reagowania na nie. Według analityków popyt na powiązane produkty dynamicznie rośnie. Ponadto technologie segmentacji odgrywają kluczową rolę w zabezpieczaniu ruchu OT. Zapewniają nie tylko ekonomiczne partycjonowanie, ale także umożliwiają dostosowanie kontroli bezpieczeństwa i przepływu danych dla każdego segmentu z osobna.

- Wydaje się, że niedawne naciski makroekonomiczne nie miały wpływu na rynek cyberbezpieczeństwa OT - podsumował Amiri - Wręcz przeciwnie, szybka cyfryzacja i eskalacja napięć geopolitycznych przyczyniły się do wzrostu wydatków i przychodów rynkowych, szczególnie w sektorach najbardziej podatnych na cyberataki, takich jak ropa i gaz, usługi użyteczności publicznej, górnictwo i produkcja. Są to sektory, w których dostawcy cyberbezpieczeństwa OT mogą chcieć ukierunkować swoje działania marketingowe.

(rr)

 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :