Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-06-16 | Ostatnia aktualizacja: 2011-06-16
Człowiek kontra robot – Kawasaki serii R na 15. warszawskim Pikniku Naukowym

Człowiek kontra robot – Kawasaki serii R na 15. warszawskim Pikniku Naukowym
Człowiek kontra robot? Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej w ramach współpracy z firmą ASTOR, od lat wspierającą i promującą inicjatywy dydaktyczne, zaprezentował jeden z robotów z oferty ASTORa – Kawasaki RS003N. Zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z budową i zasadą jego działania, a za pomocą panelu operatorskiego i specjalnej aplikacji sterującej mogli zmierzyć się z robotem, grając w grę logiczną „kółko i krzyżyk” oraz w grę ASTOR Connect.
Dariusz Biega, współtwórca aplikacji z firmy ASTOR, opowiada: „Kawasaki RS003N wyposażony w nowy kontroler serii E to najmniejszy przedstawiciel robotów przemysłowych japońskiego producenta. Robot sprzężony z systemem wizyjnym lub zaawansowanymi czujnikami może pracować w środowisku przemysłowym, w aplikacjach takich jak: identyfikacja detali, obsługa maszyn, kontrola jakości, „pick & place” itp. Inne oblicze, ten sam robot wyposażony w czujnik kolorów oraz specjalny chwytak, prezentuje w grze ASTOR Connect. Wygrywał ten, kto ułożył w jednym ciągu - poziomo, pionowo lub na ukos - cztery kule jednego koloru.”
Czy edukacja musi być nudna? Czy naukowcy są nieciekawi i szaleni? Już od 15 lat pomysłodawcy i organizatorzy corocznych warszawskich Pikników Naukowych zadają kłam stereotypom. Ekscytujące doświadczenia, zabawy iluzją, ciekawostki z każdej dziedziny nauki obecnej w codziennym życiu…– to wszystko i wiele więcej można było zobaczyć w Parku Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego w Warszawie. Ponad 230 instytucji z całego świata, proponujących interesujące pokazy popularnonaukowe, edukacyjne i artystyczne związane z tematyką Pikniku, przygotowało efektowne pokazy i doświadczenia, które wzbudziły zainteresowanie zwiedzających w każdym wieku.
Wszyscy uczestnicy Pikniku Naukowego mieli okazję przekonać się, jak na naszą codzienność wpływają odkrycia naukowe, zarówno te mające źródło w starożytności, jak i te uzyskane dzięki najnowocześniejszym technologiom.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych, poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia.
(xt)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Astor

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Automatyzacja THT – podstawa sukcesu to renomowani partnerzy
Integracja rozwiązań dostarczanych przez znanych dostawców, pozwala na skuteczną automatyzację montażu THT. Taka sytuacja ma miejsce w...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-