Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-06-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-06-11
DHL na zakupach
fot. pixabay
fot. pixabay

Sektor robotyki nadal odnotowuje dynamiczny wzrost ze względu na rosnące wymagania związane z handlem elektroniką podczas trwającej pandemii. DHL Supply Chain, dostawca usług logistyki kontraktowej planuje do 2022 roku zakupić nawet 2000 nowych robotów magazynowych.

Roboty dostarczy firma Locus Robotics, z którą DHL Supply Chain pilotuje stałą współpracę. Autonomiczne roboty kompletujące bazują na wizji maszynowej, aby identyfikować artykuły, które mają zostać pobrane i umieszczone na linii. Maszyny obliczają optymalną trajektorię i strategię chwytania, ucząc się na podstawie wykonanych dotąd zadań. Tego rodzaju roboty stają się coraz bardziej powszechne w hybrydowych magazynach logistycznych.

- Szczególnie istotne jest dla nas, abyśmy byli w stanie konsekwentnie optymalizować nasze łańcuchy dostaw, a wspomagane roboty kompletacyjne są w tej materii bardzo skuteczne - powiedział Markus Voss, globalny CIO i COO DHL Supply Chain - Obecnie w naszych magazynach w USA, Europie i Wielkiej Brytanii znajduje się już ponad 500 robotów kompletujących. Do końca 2021 roku w ponad 20 z naszych lokalizacji ma zostać uruchomionych kolejne 500 sztuk. Technologia collaborative picking udowodniła swoją skuteczność i niezawodność w nowoczesnych magazynach. Z tego powodu wytypowaliśmy kolejne magazyny, w których planujemy wdrożenia w 2022 roku. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Locus Robotics osiągniemy cele, które sobie wyznaczyliśmy.

Magazyny wciąż borykają się z ciągłymi niedoborami siły roboczej, gwałtownie rosnącym wolumenem e-sprzedaży i coraz większym zapotrzebowaniem na szybkość i niezawodność we wdrażaniu technologii. Rzecznik Locus podkreśla, że firma spodziewa się, że w ciągu najbliższych czterech lat uruchomi ponad milion robotów magazynowych, a liczba korzystających z nich magazynów wzrośnie dziesięciokrotnie. Obecną generację robotów do kompletacji można szybko zintegrować z istniejącymi halami, co drastycznie skraca czas, jaki tradycyjnie zabierał montaż tradycyjnych robotów przemysłowych.

- Nasze rozszerzone partnerstwo z DHL odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na cyfryzację magazynów na całym świecie, które pozwoli sprostać rosnącym wyzwaniom związanym z realizacją zamówień - powiedział Rick Faulk, dyrektor generalny Locus Robotics - Locus jest dumny z tego, że stał się cenionym zasobem technologicznym, który pomaga firmie DHL w realizacji ich strategicznej wizji cyfrowej transformacji.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
zdnet
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także