Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-01-14  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-14
Doosan Robotics z rekordem w Korei Południowej
fot. pixabay
fot. pixabay

Firma Doosan Robotics ogłosiła, że jako pierwsza w Korei Południowej osiągnęła roczny wynik sprzedaży na poziomie tysiąca robotów współpracujących.

Założona w 2015 roku spółka produkuje coboty przy użyciu zastrzeżonej technologii i od 2018 roku utrzymuje pozycję największego udziałowca tego rynku w Korei Południowej. Doosan Robotics osiągnął również znakomite wyniki na rynkach światowych, stając się pierwszą koreańską firmą uznaną za jednego z pięciu największych producentów cobotów na świecie.

Globalna sprzedaż stanowi obecnie 70% jej całkowitych przychodów, a popyt stale rośnie - w szczególności ze strony rynków, takich jak Ameryka Północna i Europa Zachodnia. Firma planuje założyć filie w tych regionach, aby jeszcze bardziej przyspieszyć wzrost. Przedsiębiorstwo ogłosiło również, że z powodzeniem pozyskało fundusze na rozwój od Praxis Capital Partners i Korea Investment Partners. Fundusze zostaną wykorzystane do rozszerzenia globalnej bazy sprzedaży i wzmocnienia działań B+R w celu przyciągnięcia dodatkowych partnerstw globalnych i krajowych.

Junghoon Ryu, dyrektor generalny Doosan Robotics powiedział: - Z niecierpliwością czekamy na przyspieszenie rozwoju naszej firmy dzięki niedawno zebranym funduszom. Będziemy nadal zwiększać konkurencyjność nowych produktów i oprogramowania, dążąc do osiągnięcia pozycji lidera na światowym rynku cobotów.

Doosan Robotics wystawiała się na niedawnych targach Consumer Electronics Show 2022. Była to pierwsza globalna prezentacja najnowszych robotów usługowych koreańskiej spółki.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
roboticsandautomationnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także