Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-02
Egzoszkielet na zawodach ciężarowców
fot. pixabay
fot. pixabay

Egzoszkielet Panasonic zostanie wykorzystany podczas zawodów World Para Powerlifting (WPPO) oraz Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020. Atoun Model Y nie będzie używany przez sportowców, ale przez obsługę pracującą przy sztandze, która musi wspierać swoją pracą ponad 180 ciężarowców.

Oglądając zawody sportowe, rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że poza zawodnikami w ramach podobnych imprez tytaniczną pracę wykonuje właśnie personel. Jest ona szczególnie uciążliwa podczas trójboju siłowego, w którym zmiany obciążeń następują krótko po sobie.

Aby wyjść temu naprzeciw, organizatorzy World Para Powerlifting postanowili poprosić o pomoc firmę Panasonic. Model Y został już zademonstrowany na Pucharze Świata w trójboju niepełnosprawnych w Kitakyushu w ubiegłym roku oraz w Pucharze Japonii w trójboju niepełnosprawnych odbywającym się w tym samym mieście rok wcześniej.

Trójbój siłowy dla niepełnosprawnych to zawody, które zostały opracowane dla sportowców z niepełnosprawnością kończyn dolnych. Obejmuje on 10 klas wagowych mężczyzn i kobiet, a podczas dużych imprez trójboju personel może podnieść łącznie blisko 9 ton ciężarów. Panasonic twierdzi, że model Y poprawia bezpieczeństwo i precyzję ich zakładania i zdejmowania ze sztang, przyspiesza cały proces, zmniejsza obciążenie obsługi i zapewnia zawodnikom większe poczucie bezpieczeństwa.

Egzoszkielet Panasonic jest zasilany akumulatorami i wykonany z kompozytów węglowych. Podczas noszenia przymocowany jest do klatki piersiowej oraz ud użytkownika. Został wyposażony w dwa niezależnie sterowane silniki elektryczne oraz czujniki monitorujące ruch użytkownika i synchronizujące pracę motorów.

Model Y posiada trzy tryby automatyczne. Tryb Assist pomaga użytkownikowi wyprostować, tryb Walk powoduje przejście dwóch silników w tryb gotowości, podczas gdy użytkownik porusza się z jednego miejsca do drugiego, natomiast tryb Brake podtrzymuje talię, jednocześnie obniżając obciążenie kręgosłupa. Poza tym nieoczywistym zastosowaniem egzoszkielet Panasonic jest również wykorzystywany na lotniskach, w fabrykach, na placach budowy oraz farmach.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także