Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12
Endress+Hauser wciąż stawia na innowacje
fot. pixabay
fot. pixabay

Endress+Hauser w ubiegłym roku zgłosiła 287 wniosków patentowych, co stanowi dla niej kolejny rekord. Obecnie gigant posiada prawie 7800 aktywnych praw własności intelektualnej na całym świecie, wciąż odnotowując wzrost w wielu regionach i branżach.

- W tym roku po raz kolejny odnotowaliśmy rekordową liczbę innowacji, zarówno pod względem liczby zgłoszeń patentowych, jak i liczby zatwierdzonych patentów - powiedziała Angelika Andres, dyrektor ds. praw własności intelektualnej w Endress+Hauser. Firma uzyskała w tym czasie 309 ujawnień dotyczących wynalazku, a także przyznano 537 patentów. Mniej więcej jedna trzecia zgłoszeń Endress+Hauser związana była z IIoT, komunikacją cyfrową i diagnostyką urządzeń.

Każdy wynalazek w firmie przechodzi wieloetapowy proces oceny wewnętrznej przed złożeniem go do urzędu patentowego. Zwykle trwa to maksymalnie cztery miesiące. Aby obsłużyć swoisty strumień wynalazków, w 2016 roku firma utworzyła wewnętrzny wydział patentowy zlokalizowany w USA. Czterech specjalistów w Greenwood odpowiada za ochronę innowacji technicznych. Zespół ten ponosi pełną odpowiedzialność za obsługę wszystkich zgłoszeń patentowych od spółek grupy zlokalizowanych w USA, a także za 80% zgłoszeń zagranicznych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
controldesign

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :