Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-01-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-01-21
Etykiety samoprzylepne do drukarek - 6 rodzajów etykiet ozdobnych
etykiety.jpg
etykiety.jpg

Etykiety są niezbędne nie tylko do oznakowania produktu, ale i do zwiększenia jego atrakcyjności dla konsumentów. Dzięki nim kupujący ma pewność, że wybiera odpowiedni towar, gdyż poznaje jego nazwę, skład lub zastosowanie. Jednocześnie etykieta wpływa na decyzje zakupowe za pomocą różnych barwach i ozdobników. Sprawdź, jakie dekoracyjne etykiety samoprzylepne do drukarek są dostępne.

1. Banderole
2. Wrap-around
3. Peel-off
4. Etykiety samoprzylepne do drukarek numerowane indywidualnie
5. Sleeve
6. Etykiety jubilerskie

Etykiety samoprzylepne do drukarek stanowią podstawowy wyróżnik towaru w sklepie, dlatego wykorzystuje się je w wielu branżach. Etykiety specjalistyczne można używać w przemyśle ciężkim, medycynie czy też w elektronice. Ich różne rodzaje znajdziesz na: https://www.hit-kody.com.pl/pl/hkk-print/produkty/etykiety-specjalisty.W wersji ozdobnej natomiast etykiety są dostępne w 6 różnych typach. Oto one.

Banderole

Zadaniem banderoli jest okalanie produktu, dlatego wykonuje się ją z folii, papieru lub kartonu o wysokiej gramaturze. Etykiety tego typu pełnią funkcje informacyjne, dlatego istnieje możliwość wykorzystywania jej w drukarkach i zadrukowywania części obszaru różnymi danymi produktu. Jednocześnie banderola zabezpiecza produkt przed przypadkowym otwarciem, dlatego tak często jest stosowana podczas rozlewania alkoholi.

Wrap-around

Etykiety samoprzylepne do drukarek typu wrap-around zwykle wykonuje się z białej lub transparentnej folii. Jest to folia specjalistyczna, która służy do znakowania butelek, słoików i innych pojemników ze szkła lub plastiku. Jej atutem jest dokładne dopasowywanie się do kształtu znakowanego opakowania.

Peel-off

Na etykietach samoprzylepnych do drukarek umieszcza się informacje dotyczące między innymi składu produktu lub sposobu jego użytkowania. Na etykietach peel-off można umieścić wiele informacji na ograniczonej powierzchni, dzięki czemu zmieszczą się na niej zarówno dane podstawowe, jak i związane z konkursami lub promocjami.

Etykiety samoprzylepne do drukarek numerowane indywidualnie

Jest to rodzaj etykiet samoprzylepnych do drukarek, które wykorzystuje się przede wszystkim w branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Dzięki nim na opakowaniu leku lub kosmetyku można zamieścić numer serii, która umożliwia zidentyfikowanie produktu w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Sleeve
Ten typ etykiet jest wykonywany z folii, która kurczy się pod wpływem ciepła i idealnie przylega do opakowania. Zwykle stosuje się go do znakowania butelek i słoiczków z kosmetykami.

Etykiety jubilerskie

Etykiety dla jubilerów mają niewielkie rozmiary i są pokrywane transparentną folią laminującą. Na biżuterii zamieszcza się etykiety odporne na wysokie temperatury, światło używane w gablotach oraz uszkodzenia mechaniczne. Znakowanie tego typu zwykle stosuje się do oklejania wysokiej klasy zegarków i biżuterii.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
Linkhouse.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.