Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-11-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-11-20
Google znów buja w obłokach
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Firma Google ogłosiła, że pracuje nad platformą, która połączy moc sztucznej inteligencji, robotyki i technologii obliczeń w chmurze. Według internetowego giganta jego inicjatywa, która zostanie zrealizowana w 2019 roku stworzy otwarty ekosystem rozwiązań automatyzacji, opierając się o roboty współpracujące w chmurze. Umożliwi więc wydajną robotyzację w dynamicznych środowiskach przemysłowych.

Początkowo usługi robotyki w chmurze od Google będą opierać się na przetwarzaniu danych z wielu czujników i pozwoleniu im na korzystanie z zalet uczenia maszynowego. Dedykowane narzędzia umożliwią natomiast programistom łatwe tworzenie, testowanie i wdrażanie oprogramowania.

Otwarta platforma będzie obsługiwać ekosystem sprzętu, aplikacji i usług od niezależnych producentów i programistów. Otwarte interfejsy API umożliwią współdziałanie i zapewnią kompleksowe rozwiązania dla sprzętu każdego dostawcy.

Skalowalny model wyceny w chmurze pozwoli użytkownikom płacić za to, czego tak naprawdę używają. Użytkownicy będą właścicielami danych, które w dowolny sposób będą mogli przenosić w chmurze do powiązanych przedsiębiorstw.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (2)

  • Pytajnik

    2018-11-22 09:51

    Pytanie co się stanie z innymi dostawcami podobnych rozwiązań, którzy w tej chwili działają na rynku w momencie, gdy google złoży taką ofertę nie do odrzucenia.

  • Intek

    2018-11-21 13:28

    Ogólnie idea super aczkolwiek zawsze pojawiają się u mnie wątpliwości związane z takim łaskawym udostępnianiem różnych chmur i zdalnych serwerów dla celów naukowo-badawczych czy przemysłowych. Jak to się ma do ochrony własności intelektualnej takich różnych nowalijek technicznych (i nie tylko) w aspekcie rasowego szpiegostwa przemysłowego przez właścicieli takich "chmurek" oraz służb specjalnych ew. związanych z nimi. W swoim czasie min. Gowin zachłystywał się tym, że inny gigant - Microsoft udostępnia w chmurze naszym ośrodkom naukowo-badawczym w swoje serwery dla różnych celów badawczo-naukowych w ramach podpisanego ze stroną polską porozumienia w roku ubiegłym. Napisałem ministrowi o tych w/w wątpliwościach i nic, cisza lub - może coś z tym zrobili, nie wiem.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :