Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-11-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-11-06
Honeywell ostrzega
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Firma Honeywell opublikowała raport, w którym ostrzega, że urządzenia USB stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla sieci używanych w infrastrukturze krytycznej, instalacjach użyteczności publicznej, energetyce, gospodarce wodnej i sektorze produkcyjnym.

44% obiektów, które wzięło udział w organizowanej przez przedsiębiorstwo ankiecie w ostatnim czasie wykryło i zablokowało co najmniej jeden złośliwy lub podejrzany plik. Według Honeywell chociaż ilość złośliwego oprogramowania prezentowana w badaniu była niewielka, ryzyko za nim stojące - dość wysokie. 25% zidentyfikowanych plików miało bowiem potencjał spowodowania poważnych zakłóceń, takich jak utrata kontroli nad procesami przemysłowymi, z kolei 16% było skierowanych bezpośrednio przeciwko systemom ICS lub IIoT.

Według firmy Indegy zajmującej się na co dzień bezpieczeństwem przemysłowym problemem jest fakt, iż do celów serwisowych wykorzystywane są zewnętrzne interfejsy USB, do których dostęp mają inżynierowie konserwujący system. W przeciwieństwie do sieci IT w sieciach przemysłowych brakuje tradycyjnego monitoringu i kontroli bezpieczeństwa. Większość urządzeń nie wymaga uwierzytelniania, co utrudnia zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi lub zmianom w sterownikach. Chociaż niektóre produkty są w stanie skanować sieci przemysłowe pod kątem ataków, nie są one w stanie wykryć zmian wprowadzonych przez zainstalowane na urządzeniu USB złośliwe oprogramowanie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
controldesign

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :