Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-12-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-12-28
Inteligentne opatrunki z Łodzi
fot. pixabay
fot. pixabay

Badacze z Politechniki Łódzkiej przewodniczą polsko-niemieckiemu zespołowi w ramach realizacji projektu nowatorskich materiałów opatrunkowych. W założeniu przyspieszą proces gojenia się przewlekłych ran.

W składzie zespołu znaleźli się naukowcy z Instytutu Technologii Polimerów i Barwników oraz Międzynarodowego Centrum Badań Innowacyjnych Biomateriałów (ICRI-BioM) – Międzynarodowa Agenda Badawcza, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Ulm University i Max Planck Institute for Polymer Research.

Podczas projektu po raz pierwszy połączone zostaną trzy istotne koncepcje wykorzystywane podczas przygotowywania nowoczesnych materiałów opatrunkowych. Będą to inteligentne polimery reagujące na określone bodźce, aktywne nanowarstwy oraz peptydy uwalniane stopniowo z kompozytu w celu ochrony przeciwzakaźnej. Dzięki takiemu podejściu powstanie przeciwutleniający i elelektroaktywny opatrunek wspomagający gojenie ran.

Projekt „Antyutleniające, elektroaktywne i biobójcze samoprzylegające materiały opatrunkowe" wart jest ponad 4 miliony złotych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
pap
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także