Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-03-10 | Ostatnia aktualizacja: 2009-03-10
IPS opracował HMI nowej generacji

IPS opracował HMI nowej generacji
Produkt ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku. Wśród jego najsilniejszych stron wymieniane są: poprawa bezpieczeństwa zakładu, odpowiedzialność za środowisko i zgodność z regulacjami prawnymi, a także większa produktywność i efektywność wykorzystania zasobów. Dodatkowo, branże: energetyczna, chemiczna, naftowa i gazowa, będą mogły zastosować technologię do zarządzania wiedzą, oraz szkoleniami, co ma być odpowiedzią na zjawisko starzenia się i kurczenia wykwalifikowanej przemysłowej siły roboczej.
IPS Immersive Virtual Reality Process potrafi wygenerować komputerowo trójwymiarowy model rzeczywistego, tudzież planowanego zakładu. Dzięki stereoskopowemu mikrotelefonowi użytkownicy mogą zupełnie zanurzyć się w to wygenerowane trójwymiarowe środowisko, po którym mogą poruszać się w dowolnym kierunku. Taka swoboda jest możliwa dzięki temu, że wirtualne środowisko jest renderowane z szybkością 60 klatek na sekundę, czyli znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych technik niezdolnych do pracy w czasie rzeczywistym.
„Zdolność do symulowania złożonych procesów w połączeniu z możliwością działania w wirtualnej przestrzeni, pozwala użytkownikowi bezpośrednio doświadczyć środowiska, które zmienia się w czasie, czyniąc naukę znacznie bardziej efektywna i przyswajalną.” – stwierdził Maurizio Rovaglio, dyrektor IPS Global Consulting. „A dzięki temu, że można w stabilnym i realistycznym środowisku zasymulować również tak rzadkie operacje, jak choćby wygaszenie zakładu, użytkownicy i operatorzy mają możliwość uczenia się i popełniania błędów bez narażania siebie, ludzi i zakładu na ryzyko. Dodatkowo, wykorzystanie komputerowych modeli prawdziwych urządzeń umożliwia niekończące się eksperymentowanie bez wyłączania urządzeń z linii, obniżając tym samy ryzyko osłabienia produkcji.” – dodał.
IPS uczynił Immersive Virtual Reality Process naprawdę realistycznym dzięki zastosowaniu oprogramowania DYNSIM, które emuluje środowisko zakładu, łączy symulowane modele procesów i tworzy wirtualne scenariusze, które mogą się użytkownikowi przydarzyć w prawdziwym świecie.
„Immersive Virtual Reality Process jest kolejnym przykładem opracowanego przez IPS innowacyjnego rozwiązania, które pomaga naszym klientom rozwiązywać najtrudniejsze zagadnienia.” – powiedział Tobias Scheele, wiceprezes ds. zaawansowanych aplikacji IPS. „Rozwiązanie wciąż jest testowane w wielu różnych instalacjach i zaczynamy osiągać pełnię jego możliwości. Gdy będzie już w drugiej połowie tego roku dostępne, wierzymy, że szybko dowiedzie swojej przydatności.”
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Automation

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Schneider Electric z prestiżową nagrodą na targach ENERGETAB 2021
Firma Schneider Electric, światowy lider cyfryzacji zarządzania energią i automatyki budynkowej, zdobyła brązowy medal za produkt prezentowany na...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-