Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-07-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-07-17
ISA stawia na cyberbezpieczeństwo
fot. pixabay
fot. pixabay

Międzynarodowa organizacja ISA stworzyła otwarte, oparte na współpracy forum, które ma na celu zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i wymiany wiedzy na jego temat. ISA Global Cybersecurity Alliance ma zamiar zrzeszyć globalną grupę interesariuszy w postaci użytkowników końcowych, dostawców systemów sterowania, dostawców infrastruktury IT i OT, integratorów systemów oraz innych podmiotów powiązanych z globalnym przemysłem.

- Kilku wiodących dostawców automatyki zaangażowało ISA w analizę tego, w jaki sposób aktywna współpraca zwiększy świadomość i wprowadzi do fabryk najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego - powiedziała dyrektor wykonawczy ISA, Mary Ramsey - Jako niezależna organizacja non-profit zajmująca się doskonaleniem wydajności operacyjnej, ISA jest zdolna do realizacji potrzeby otwartych, wspólnych dyskusji i dzielenia się wiedzą.

Wśród zdefiniowanych przez siebie celów Global Cybersecurity Alliance jest praca nad rozpowszechnieniem przyjmowania i przestrzegania światowych standardów. Taka strategia pomoże wyeliminować luki związane z rozwijającą się technologią i ustanowić najlepsze praktyki zarządzania procesami w otwartej architekturze. Nowy twór ISA opracuje również programy certyfikacji i edukacji dla profesjonalistów z branży, natomiast firmy członkowskie będą identyfikować i ustalać priorytety dla określonych inicjatyw.

- Krajobraz zagrożeń cybernetycznych związanych z przemysłowymi systemami sterowania staje się coraz bardziej złożony. Zaczynają dominować bardziej bezpośrednie ataki na same systemy sterowania, a także na infrastrukturę IT oraz OT. Wrogie podmioty, często wspierane przez obce państwa, stają się coraz bardziej wyrafinowane w atakach na konkretne komponenty przemysłowych systemów sterowania, które mogą siać spustoszenie w świecie fizycznym - powiedział Larry O'Brien, wiceprezes ds. badań grupy doradczej ARC - Standardy i ramy normalizacyjne są niezwykle cenne, ale użytkownicy końcowi potrzebują także zasobów, które pozwolą im przyswoić wskazówki w nich zawarte i wprowadzić w życie w rzeczywistych środowiskach. Grupa ARC pochwala wysiłek, jaki ISA podejmuje na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa obiektów przemysłowych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
controldesign
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także