Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-11-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-11-27
Jak zautomatyzować przemysł, czyli nowoczesne linie transportowe
Jak zautomatyzować przemysł, czyli nowoczesne linie transportowe

W branży przemysłu spożywczego, w przypadku przenośników oraz linii transportujących standardem jest wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań. Dostępna technologia pomaga rozwijać sektory gospodarcze, wzmacnia innowacyjność przedsiębiorstw oraz ich konkurencyjność. Zautomatyzowanie przemysłu w dzisiejszych czasach nie jest wyborem, a koniecznością – jak więc podejść do tego tematu?

 

Warto usprawnić produkcję

Nowoczesne systemy sterowania, które współpracują z maszynami i liniami produkcyjnymi skutecznie wspomagają pracę, pozwalając na standaryzację i ujednolicenie procesów. Dają możliwość efektywnego zarządzania czasem produkcji oraz zasobami, które są do niej niezbędne. To również nieocenione wsparcie w logistyce oraz operacyjności, wzmacniając płynność funkcjonowania.

Dzięki mnogości rozwiązań, skomplikowane procesy mogą zostać spersonalizowane do specyfiki danej branży i sposobu produkcji, a także wymagań kadry zarządzającej. Skutkuje to poprawą jakości komunikacji oraz współpracy między różnymi działami, co ma oczywiście wpływ na całość przedsiębiorstwa. Systemy są elastyczne i pozwalają na skuteczne kontrolowanie pracy na każdym etapie. Ulepszenie pracy zakładu produkcyjnego jest więc nie tylko konieczne ze względu na bieżące działania, ale i pozwala na przyspieszenie wprowadzenia na rynek nowych produktów.

 

Przenośniki taśmowe na każdy przemysł

Przenośniki to urządzenia stworzone do transportowania w ruchu ciągłych produktów każdego rodzaju, napędzanych silnikiem elektrycznym. Składają się z taśmy i jest poruszany bębnami napędowymi, ale mimo, że wykorzystywane są przy produkcji taśmowej – samo ich wykonanie nie ma z tym nic wspólnego.

Urządzenie to powinno musi być bowiem ściśle dostosowane do wymogów pracy, a więc wybór przenośników transportu wewnętrznego jest niezwykle bogaty i umożliwia dostosowanie procesu zaopatrzenia do potrzeb każdego klienta. Przenośniki nadają się do każdego sektora przemysłu, a dzięki udoskonalonej strukturze zapobiegają rozsypywaniu, zapewniają wyjątkową stabilność i doskonałe prowadzenie taśmy na różnych wysokościach transportowania.

Przykładowo – przenośniki rolkowe sprawdzają się w przypadku konieczności budowy konstrukcji o różnych kątach nachylenia, a ich obciążenie może wynosić do kliku ton. Z kolei przenośniki modularne są gwarancją efektywnej pracy w warunkach sterylnych, przy pracy w wilgoci, gdyż są wysoko odporne na czynniki chemiczne. Wśród przenośników możemy jeszcze wymienić płytkowe, łańcuchowe, siatkowe, spiralne, grippowe, obrotnice, stoły buforowe, kulkowe, linujące czy windy – wszystkie te systemy są wyposażone w najnowsze rozwiązania, które przy odpowiednim dostosowaniu do rodzaju produkcji, gwarantują zwiększenie wydajności pracy.

Dostosowanie parametrów pod konkretny produkt, regulowane prowadnice szerokości, możliwości szybkich zmian asortymentu, efektywne wyrównywanie przepływu produktów, wyodrębnianie sztuk czy eliminacja uszkodzonego towaru – to tylko część kompleksowych zastosowań, które możemy wprowadzić do naszej pracy dzięki zautomatyzowaniu linii pakowania.

Zobacz przenośniki taśmowe Profilex tutaj: http://www.profilex.com/oferta/przenosniki/tasmowe.html

 

Transport na miarę naszych czasów

Linie transportowe stanowią dzisiaj efektywny system, który sprawdza się w transporcie wewnętrznym dużych, jak i małych elementów. Przenośniki poziome, łukowe, pochylne, płytkowe, rolkowe grawitacyjne, modularne, strefy buforowania, linie rozdzielające czy przekierowujące tworzą zaawansowane systemy skrojony na miarę produkcji produktów spożywczych, takie jak przetwory lub pieczywo oraz cięższych gabarytowo produktów jak na przykład wanny lub brodziki. Zastosowana technologia pozwala pakować w kilka rzędów, usprawniając proces i sprawiając, że jest on efektywniejszy. Daje również możliwość na szybkie pakowanie elementów nieforemnych, trudnych w transporcie.

Taśmy mogą działać w pionie i poziomie, na wysokościach, tworząc zaawansowaną sieć połączeń lub bardzo bliskie systemy, do transportu bliskiego. Oprócz możliwości tworzenia dostosowanych do konkretnych potrzeb modułowych sieci, istotna jest również integracja techniki napędowej, aby ruch był zawsze płynny, niezależnie od skomplikowania całej linii. Zautomatyzowane linie działają bez wytchnienia, zastępując pracowników, dzięki czemu podnoszą wydajność pracy całego zakładu.

 

Automatyzacja przemysłu to przyszłość biznesu

Innowacyjność przemysłu staje się faktem, a zautomatyzowanie linii pakowania oraz procesów zaopatrzenia jest nieodzownym elementem sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Transportery i linie taśmowe decydują o skuteczności działania linii produkcyjnej, są więc elementami koniecznymi do stworzenia nowoczesnej i zaawansowanej produkcji taśmowej.

Musimy jednak pamiętać, aby przy tworzeniu kompletnych linii transportujących i przenośników korzystać z pomocy fachowców, firm z wieloletnim doświadczeniem, które dadzą nam gwarancję jakości oraz pomogą nie tylko przy produkcji, ale i montażu usprawnień. Polska firma Profilex, pracując z klientami w całej Europie, realizuje projekty od samej idei, przez projekt, produkcje, transport i montaż przygotowanych urządzeń. Jest również jedynym producentem płyt z polietylenu wysokocząsteczkowego PE-UHMW 1000 i PE-HMW 500 w Polsce.

Za pomocą nowoczesnego oprogramowania komputerowego, Profilex oferuje innowacyjne i ekonomiczne rozwiązania oraz służy pomocą w zakresie doradztwa technicznego, co nieraz jest na wagę złota. Zajmują się także się modernizacją, relokacją i remontami istniejących już linii czy pojedynczych przenośników. Nowoczesny park obrabiarek CNC pozwala firmie na produkcję wielu części zarówno z tworzyw sztucznych jak i metali, oferując zarówno produkcję jednostkową, jak i seryjną.

Do wyboru tak ważnego producenta należy podejść z rozwagą i postawić na tego, który współpracuje z renomowanymi wykonawcami. Skupienie się na indywidulanym podejściu do klienta może zaważyć na efektywności wybranych przez nas rozwiązań, a co za tym idzie na przyszłości naszej firmy i jej działalności.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
profilex.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.