Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-06-19 | Ostatnia aktualizacja: 2008-06-19
Kraje rozwijające się napędzają rynek sterowników PLC

Kraje rozwijające się napędzają rynek sterowników PLC
Wciąż obserwujemy dużą liczbę inwestycji związanych z produkcją na całym świecie. „Kraje rozwijające się, jak choćby: Brazylia, Rosja, Indie i Chiny, czy Europa Wschodnia, stymulują wzrosty na rynku sterowników PLC. Wynikają one z rosnącego popytu wywoływanego przez bogacącą się klasę średnią w tych krajach.” – powiedział Himanshu Shah, starszy analityk ARC Advisory Group, główny autor raportu.
Globalizacja zmusza producentów do inwestowania w rozwój własnych możliwości; szczególnie w takich sektorach, jak: chemiczny, cementowy, hutniczy, farmaceutyczny, czy tekstylny. Również automatyka budynków jest branżą, która w ostatnich latach doświadcza na całym świecie gwałtownych wzrostów, związanych z nasileniem się inwestycji w infrastrukturę przemysłową, komercyjną oraz mieszkaniową.
Sterowniki PLC wykorzystywane są praktycznie w każdej dziedzinie przemysłów: procesowego i dyskretnego. Rozwój tych branż, szczególnie w krajach rozwijających się, wpływa na rosnący popyt na rozwiązania z zakresu automatyki. Co ciekawe, rozwój branży automatyki wydaje się być niezagrożony nawet pomimo spodziewanego spowolnienia gospodarki światowej.
Rynek coraz chętniej sięga również po programowalne sterowniki automatyki (PAC), uniwersalne sterowniki zdolne do obsługi sterowania ruchem, czy procesem w czasie rzeczywistym, stanowiące uzupełnienie HMI na jednej platformie. Najwięksi dostawcy automatyki rozszerzyli możliwości sterowników PLC poza sama tylko logikę. Rozwój sektora PAC, według szacunków, będzie w najbliższych latach, niż PLC. Analitycy ARC przewidują, że większość małych oraz dużych PLC, a także mikro PLC zostaną zastąpione przez PAC. Klasyczne sterowniki PLC zostaną w sektorze nano i częściowo w mikro.
Duże zapotrzebowanie na sterowniki PLC wynika z rosnącej świadomości firm dotyczącej potrzeby inwestowania w automatykę. Inwestycje takie opłacają się, gdyż wpływają na zwiększenie produktywności oraz niższe zużycie tak drogiej dziś energii.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- ARC

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Zwiększona wydajność urządzeń dzięki kompleksowym rozwiązaniom od Schneider...
Schneider Electric zapewnia rozwiązania robotyczne umożliwiające tworzenie wirtualnych modeli konstruowanych maszyn, a także projektowanie...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-