Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-01-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2021-01-06
KUKA wygrywa kontrakt dla Mercedesa
fot. pixabay
fot. pixabay

Kuka poinformowała, że wygrała duży kontrakt na budowę linii montażowych Body-In-White dla Mercedes-Benz. Firma podkreśla, że niemieckiego producenta samochodów klasy premium do swojej oferty udało się przekonać pod koniec ubiegłego roku.

Zlecenie od Mercedes-Benz dotyczy inżynieringu, budowy, montażu oraz uruchomienia kilku linii produkcyjnych BIW. Z ich pomocą będą produkowane różne modele pojazdów.

Spośród czterech oferowanych pakietów dla podstawowych elementów linii blacharsko-lakierniczych, Kuka zdołała pozyskać zamówienie na wszystkie. W ramach przedsięwzięcia firma wykorzysta swoją rozległą wiedzę technologiczną oraz kilkaset robotów przemysłowych dostosowanych do elastycznej strategii produkcyjnej klienta.

Gerald Mies, CEO Kuka Systems powiedział: - Jesteśmy dumni z tego, że Kuka przekonała do siebie Mercedesa swoją wszechstronną wiedzą i dziesięcioleciami doświadczenia w zakresie automatyzacji przemysłu motoryzacyjnego.

Najnowszy kontrakt jest kontynuacją ostatnich sukcesów Kuki. To już druga taka umowa po zdobyciu dużego zamówienia dla Volkswagena na produkcję w pełni elektrycznego pojazdu ID.Buzz.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
roboticsandautomationnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także