Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-04-01 | Ostatnia aktualizacja: 2008-04-01
Laboratorium Ball Aerospace otrzymało nagrodę imienia Herschel’a za szczególne osiągnięcia w dziedzinie podczerwieni

Laboratorium Ball Aerospace otrzymało nagrodę imienia Herschel’a za szczególne osiągnięcia w dziedzinie podczerwieni
Nagroda, która jest przyznawana za przełomowe odkrycia z zakresu technologii związanej podczerwienią została wręczona podczas sympozjum Military Sensing Symposium (MSS).
„Połączenie 90 lat doświadczenia, niekwestionowanej pozycji lidera oraz ogromnej wiedzy ekspertów z IRREL przekłada się na ich codzienną pracę, czyniąc ich dostawcą wszystkich systemów wykorzystujących matryce płaszczyzny optycznej.” – powiedział William Radford, prezes MSS Detector Specialty Group.
„Przez ostatnie 20 lat, IRREL wyrobiło sobie opinię wiodącego laboratorium zajmującego się tematyką podczerwonych matryc płaszczyzny optycznej (IRFPA). Co więcej, detektory dla matryc płaszczyzny optycznej IRREL są bardzo obiecujące.” – czytamy w uzasadnieniu do nagrody.
„Cieszymy się przyjmując to prestiżowe wyróżnienie, które pokazuje jak ważną pracę wykonuje Ball dla amerykańskich sił powietrznych oraz bezpieczeństwa narodowego,” – powiedział David L. Taylor, prezes Ball Aerospace.
Nagroda Herschel Award jest jedną z najbardziej prestiżowych. W skład kapituły wchodzą uznani członkowie społeczności naukowej zajmującej się tematyką podczerwieni oraz odbiorców. Nagroda zawdzięcza swą nazwę osobie brytyjskiego astronoma, Sir Frederick’a William’a Herschel’a, który odkrył promieniowanie podczerwone.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Sensors

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak zautomatyzować każdy proces przemysłowy?
Automatyzacja procesów jest kluczem do obniżania kosztów produkcji. Nie zawsze jest to proste, bo na proces przemysłowy składa się wiele...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-