Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2011-06-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-06-02
Modernizacja stacji rozwijania pasów "parcianych"
Zadaniem modernizowanej maszyny jest przygotowanie pasów parcianych o zadanej długości. Dodatkowo na powierzczni tak przygotowywanych odcinków maszyna potrafi w zadanych położeniach umieszczać znaczniki pomocne w dalszym etapie produkcji.

Z uwagi na awaryjność przestarzałego systemu sterowania przygotowano ofertę na modrnizację w oparciu o system sterowania B&R 2003. Obok standardowej jednostki CPU CP470 oraz modułów I/O CM211 oraz DM465 system wyposażono w tekstowy panel operatorski P127.

System sterowania współpracuje z inkrementalnym enkoderem pomiarowym służącym do odmierzania rozwijanych pasów. Na proces przesuwu wpływa za pośrednictwem przetwornicy częstotliwości (falownika) f-my LTi (LUST) zasilającej silnik napędu posuwu.

Za pomocą panelu operatorskiego operator programuje różne wersje zawiesi tzn. liczbę i położenie znaczników jak i długość po osiągnięciu której ma nastąpić cięcie. W pamięci permanentnej RAM podtrzymywanej bateryjnie przechowuje się do kilkudzięsięciu zaprogramowanych wersji końcowego produktu. W każdej chwili można również wprowadzić parametry nowego produktu i zapamiętać go pod odpowiednim indeksem w tablicy pamięci.

Całość oprogramowana za pośrednictwem Automation Sytudio w języku Automation Basic.

Kategoria komunikatu:

Realizacje, aplikacje

Dodał:
CoNStel Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także