Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-12-18  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-12-18
Motoryzacyjny segment rynku czujników osiągnie w 2012 roku wartość 13,5 miliardów dolarów
Motoryzacyjny segment rynku czujników osiągnie w 2012 roku wartość 13,5 miliardów dolarów
Motoryzacyjny segment rynku czujników osiągnie w 2012 roku wartość 13,5 miliardów dolarów
Światowy rynek czujników implementowanych w samochodach osiągnął w 2007 roku wartość 8 miliardów dolarów. Natomiast do roku 2012 jego wartość ma sięgnąć 13,5 miliardów dolarów przy zachowaniu rocznej stopy wzrostu (CAGR) na poziomie 10,8 procent, wynika z najnowszego raportu ‘Automotive Sensor Technologies: Global Markets’ przygotowanego przez analityków z BCC Research.

Rynek ten tak naprawdę sprowadza się do aplikacji z zakresu czujników: jednostki napędowej, podwozia i nadwozia. Z tego największy udział w rynku mają czujniki związane z napędem. Dzisiaj wartość tego segmentu wynosi 4,7 miliarda dolarów, ale w 2012 ma to być już 7,7 miliarda dolarów przy rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 10,5 procent. Drugi co do wielkości obszar, to czujniki podwozia. Jego wartość wynosi obecnie 2,1 miliarda dolarów, a do roku 2012 ma osiągnąć 3,5 miliarda dolarów. Natomiast segment czujników nadwozia jest dziś wart 1,3 miliarda dolarów i do roku 2012 ma osiągnąć 2,2 miliarda dolarów przy rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 11,7 procent.

Sektor czujników rozwinął się w przeciągu ostatnich 20 lat z małego, peryferyjnego w potężny przemysł kluczowy z punktu widzenia konstruowania samochodów. Niemożnością jest dziś wyobrazić sobie samochody bez całej gamy czujników stanowiących najwyższą technologiczną półkę. Ich zdaniem jest dbałość o: bezpieczeństwo, środowisko, komfort, komunikację, a nawet rozrywkę.

Inżynierowie prześcigają się w konstruowaniu coraz wymyślniejszych sensorów implementowanych w samochodach. Najnowszymi propozycjami są: sieć czujników, która ma pomagać kierowcy unikać wypadków oraz sieć czujników, które mają dobrać najbardziej ergonomiczną dla kierowcy pozycję i dopasować doń ułożenie fotela.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także