Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-01-18 | Ostatnia aktualizacja: 2011-01-18
Najszybszy na świecie robot Scara

Najszybszy na świecie robot Scara
Czas cyklu robota RH-3S, to 0,32 sekundy co umożliwia mu wykonanie trzech operacji na sekundę. Może przenosić ładunek o masie 3 kilogramów, jego zasięg to 350 milimetrów, średnica działania to 700 milimetrów, zakres podnoszenia 150 milimetrów, a dokładność powtarzania pozycji ma na poziomie plus minus 0,01 milimetra.
Premiera robota odbyła się podczas niedawnych targów SPS/IPC/Drives.
„Historycznie, atut prędkości zawsze był po stronie robotów spider, jednakże tak krótki czas cyklu RH-3S na nowo definiuje oczekiwania stawiane robotom.” – stwierdził Reiner Hänel, menedżer produktu Mitsubishi.
Montowana do sufitu konstrukcja umożliwia zainstalowanie robota dokładnie nad stanowiskiem, w linii przepływu materiałów, bez ograniczania wartościowej przestrzeni roboczej. Nowy robot może stanowić modernizację istniejących linii produkcyjnych, ale może także być wykorzystany do stworzenia nowych stanowisk, lepiej wykorzystujących dostępną przestrzeń..
Robot został zaprojektowany tak, by jak najbardziej uprościć jego integrowanie. Na przykład, do podniesienia elementów z przenośnika taśmowego, jedyny potrzebny dodatek, to system wizyjny oraz enkoder monitorujący prędkość przenośnika. Robot Może wykorzystywać samodzielny sterownik, albo platformę Mitsubishi iQ, zapewniającą integrację z PLC i PAC.
Wkrótce użytkownicy będą mogli programować RH-3S za pośrednictwem zintegrowanego pakietu Mitsubishi iQ Works.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Drives and Controls

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Szybsze wdrożenie aplikacji pick-and-place? To możliwe
Niezwykle precyzyjne aplikacje typu pick-and-place mogą zwiększyć wydajność i niezawodność linii produkcyjnych. Do tej pory jednak funkcjonowały...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-