Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-05-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-05-11
Niedroga, zaawansowana analiza wibracji w środowisku produkcyjnym
Niedroga, zaawansowana analiza wibracji w środowisku produkcyjnym
Niedroga, zaawansowana analiza wibracji w środowisku produkcyjnym
Analiza wibracji jest istotnym narzędziem pozwalającym identyfikować problemy w środowisku współczesnego zakładu. Uszkodzone łożyska, przekładnie, luźne trzpienie, czy źle ustawione elementy, mają ogromny wpływ na wydajność zakładu, czy bezpieczeństwo pracowników. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na precyzyjne, stabilne i niedrogie rozwiązania służące utrzymaniu, Analog Devices skonstruowało trójosiowy wbudowany czujnik wibracji, który umożliwia proste, efektywne i niedrogie monitorowanie środowiska produkcyjnego. Przyspieszeniomierz ADIS16223 iSensor oferuje możliwości i programowalność jak w zaawansowanych rozwiązaniach, a jest przy tym mniejszy, bardziej zintegrowany i tańszy.

„Awaria urządzenia jest jednym z najgorszych możliwych scenariuszy w każdym środowisku produkcyjnym i może być bardzo kosztowna.” – powiedział Mark Martin, wiceprezes MEMS and Sensors Technology Group, Analog Devices. „Dzięki czujnikom wibracji MEMS, jak ten wieloosiowy czujnik wibracji, możliwe jest wcześniejsze wykrycie zmian w charakterystyce wibracji pozwalające zapobiec niespodziewanym przestojom. Inżynierowie procesu mogą teraz łatwo wyizolować źródło wibracji i precyzyjniej zdiagnozować problem.” – dodał.

Przyspieszeniomierz ADIS16223 iSensor jest trójosiowym, cyfrowym systemem sensorycznym, który łączy nowatorską technologię iMEMS z przetwarzaniem sygnału, rejestrowaniem danych, oraz wygodnym interfejsem SPI. SPI, oraz bufor danych zapewniają wygodny dostęp do danych z czujnika. Częstotliwość rezonansowa 22 kiloherce, oraz szybkość próbkowania 72,9 tysiąca próbek na sekundę są idealne dla aplikacji związanych z utrzymaniem maszyn i umożliwiają operatorowi systemu zidentyfikowanie uszkodzonego elementu na długo przed kosztowną awarią całego systemu. Programowalny cyfrowy filtr umożliwia konfigurację filtru dolnoprzepustowego i pasmowoprzepustowego.

Funkcja rejestrowania danych może działać w trzech różnych trybach, umożliwiając w ten sposób zaadaptowanie czujnika do cyklu działania badanego systemu. Automatyczne rejestrowanie danych umożliwia okresowe budzenie i przechwytywanie danych w oparciu o programowalny cykl pracy. Ręczny tryb rejestrowania danych umożliwia użytkownikowi samodzielne zainicjowanie przechwytywania danych. Tryb zdarzeniowy stale aktualizuje, buforuje i monitoruje zadfane czynniki uruchomienia.

Przyspieszeniomierz ADIS16223 iSensor dostępny będzie w czerwcu tego roku. Mieści się w sześciennym module o boku długości 15 milimetrów. Może działać w zakresie temperatur od -40 stopni Celsjusza do 125 stopni Celsjusza.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :