Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2025-01-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2025-01-28
Niezwykły półmaraton w Chinach
fot. pixabay
fot. pixabay

Chiny będą gospodarzem pierwszego na świecie półmaratonu, w którym wezmą udział ludzie i roboty. Według lokalnych mediów w kwietniowym wyścigu w Pekinie zobaczymy kilkadziesiąt humanoidów.

W szranki z nimi stanie około 12 000 pracowników z ponad 20 firm z Pekińskiego Obszaru Rozwoju Ekonomiczno-Technologicznego, znanego również jako E-Town. W oświadczeniu zrzeszenie poinformowało, że przedsiębiorstwa, instytuty badawcze, koła robotyki oraz uczelnie z całego świata są zaproszone do zaprezentowania podczas nadchodzących zawodów własnych robotów humanoidalnych.

Roboty muszą przypominać ludzi i mieć mechaniczną strukturę umożliwiającą im chodzenie lub bieganie. Muszą przy tym mierzyć od 0,5 m do 2 m wysokości, a maksymalna wymagana odległość od ich stawu biodrowego do podeszwy stopy to co najmniej 0,45 m. W półmaratonie mogą uczestniczyć zarówno zdalnie sterowane, jak i w pełni autonomiczne jednostki. Operatorzy będą mogli wymieniać ich akumulatory w trakcie wyścigu.

(rr)

 

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
skynews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także